Анонси

«Вікі любить пам’ятки» – сфотографуй пам’ятку для Вікіпедії і виграй у конкурсі!

Уже 1 вересня розпочнеться щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», щоб зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу. Журі кожної країни-учасниці обирає десять найкращих світлин національного етапу, які братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Святогірська лавра. Найкраще фото світу 2014 року. Автор фото — Костянтин Брижниченко, поширюється на умовах вільної ліцензії CC BY-SA 4.0
Святогірська лавра. Переможець міжнародної частини 2014 року. Автор фото — Костянтин Брижниченко, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Він традиційно триває із 1 по 30 вересня. Україна змагається у цьому конкурсі всьоме.

До участі запрошуються усі охочі – і любителі, і професіонали. Одним із основних викликів проведення конкурсу в Україні залишається відсутність єдиної бази пам’яток. За сім років проведення конкурсу волонтерам вдалося зібрати дані про понад 81 тисячі пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі з Автономної Республіки Крим і Севастополя. І конкурсні списки постійно оновлюються. На жаль, запити на публічну інформацію не завжди дають можливість отримати дані, іноді за них доводиться навіть судитися. Цього року тільки три області взагалі не відреагували на запити – Одеська, Київська та Львівська.

Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 по 30 вересня, а також обов’язково вказати їх унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки. Конкурсні роботи оцінюються у версії на час завершення конкурсу, тому краще одразу вантажити фото у високій роздільності.

У конкурсі є дві основні номінації: «Найкраще фото пам’ятки» і «Кількість сфотографованих пам’яток». Автори найкращих фотографій з України та кожного з регіонів, а також учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, будуть нагороджені цінними призами. До 1 листопада національне журі відбере десять найкращих фотографій, які будуть представлені на суд міжнародного журі. Також журі відзначить найкращі світлини з кожного регіону України.

Серед основних змін у правилах цього року: за світлину пам’ятки, фото якої ще не було завантажене на Вікісховище чи до Вікіпедії, можна отримати 7 балів. Також буде окрема спеціальна номінація для учасників-новачків, які ще не брали участі у конкурсі. Зверніть увагу, що фотографії конкурсу автоматично потраплятимуть у номінацію на кількість сфотографованих об’єктів, для того, щоб світлина потрапила на розгляд журі, потрібно вибрати налаштування цього під час завантаження світлини.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням:
https://ua.wikimedia.org/w/index.php?curid=5827. Усі новини конкурсу будуть тут у блозі та на нашій сторінці у Фейсбук.

Організатори конкурсу сподіваються, що нам вдасться достойно представити Україну, нашу рідну культурну спадщину, на міжнародному фотоконкурсі. Люди зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.

З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua.

13 коментарів до “«Вікі любить пам’ятки» – сфотографуй пам’ятку для Вікіпедії і виграй у конкурсі!

  • Ряд неточностей по Збаражу:

    Будинок Товариства “Сокіл” (61-224-0023) зображено неправильним фото. Насправді пам’ятка виглядає так: https://goo.gl/LJ3ggY

    Будинок, у якому розташовувався штаб 2-ї повітряної армії (61-224-0083) — на обох фото в вікімедіа панельна “хрущовка”… (скоріш за все пам’яткою є сусідній будинок в дворі, координати 49.669160, 25.776224)

    Будинок, у якому зупинявся письменник Франко І. (61-224-0082) насправді має адресу вул. Грушевського, 7 (якщо вірити меморіальній табличці) і є одним і тим самим будинком, що й об’єкт 61-224-0019.

    Поховання 61-224-0085, 61-224-0088 та 61-224-0089 фактично є складовими комплексу 61-224-9003. Добре було б їх в списку також зробити комплексом.

    Плюс є ще кілька невірних фото в списках, але в фондах Вікімедіа є правильні світлини, тому їх заміню сам)

    Відповісти
  • Помилка в списках Кропивницького. Будинок кінця ХІХ ст. ID 35-101-0497, вказаний за адресою вул. Т. Карпи № 81, тоді як фактична адреса вул. Т. Карпи № 83 (https://goo.gl/WKi5SS).

    Відповідно, в списках пам’ятка помилково проілюстрована сусіднім будинком сталінського періоду.

    Відповісти
  • В списках Кропивницького замість Малої синагоги (35-101-0379) фото Великої хоральної синагоги (35-101-0168).

    Обидва об’єкти мають однакову адресу, але це дві різні споруди. Мала синагога фактично знаходиться на перехресті вулиць Пашутинської і Тараса Карпи (https://goo.gl/CFztnJ)

    Відповісти
  • В Охтирці об’єкти 59-102-0004 (Братська могила радянських воїнів) та 59-102-0012 (Група братських могил) освітлені помилковими фотографіями.

    Під ID 59-102-0004 завантажено фрагмент Монумента Слави на розі вулиць Батюка та Перемоги (https://goo.gl/3i3yLf), тоді як потрібно меморіал на виїзді з міста (https://goo.gl/XgwyQn)

    А під ID 59-102-0012 на Вікімедіа завантажено два фото могил Залавського В.С. і Щербенка В.О. (а ці поховання входять до складу іншої пам’ятки — 59-102-0003)

    Відповісти
  • ID 32-112-0004 та 32-112-0005 братські могили в центрі міста Фастова. А фотографії вставлено з села Фастівець. У списку пам’яток Фастівського району я не знайшов відповідників для цих фотографій.

    Відповісти
    • Виправлено. На братські могили це точно не схоже. Але оновлених списків Київської області у нас нема, не відповіли.

      Відповісти
  • І все ж нагадаю. Говорив то не раз, але віз і досі там.
    Якщо ви пропонуєте таку щедру нагороду для неосвітлинених, добре було б, щоб конкурсанти були проінформовані, які саме об’єкти ще неосвітлинені. Добре було б то робити відразу по завершенню попереднього конкурсу, аби конкурсанти змогли підготуватися завчасно. Але вже як є, зробіть хоч на початок конкурсу.
    Так. я в курсі, що робота по вставленню фото об’єктів в списки було запущено ще в листопаді 2017, але він спрацював не зовсім коректно і багато списків лишилися невідкорегованими досі. Для прикладу – Крижопільський, Томашпільський та Тростянецький райони Вінницької області. Об’єкти освітлинені минулого року, списки досі не оновлено. Підозрюю, так багато ще де

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *