Як узяти участь

Участь у конкурсі може взяти кожен охочий! Для цього треба зробити три кроки:

   1. Зареєструватися у Вікісховищі (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
   2. Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
   3. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — свої власні. На конкурс можна надсилати будь-які фотографії, але важливо, щоб вони були якісними.

Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читати тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».

Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)

Поради:

Номінації конкурсу 2017:

   • за найкращі фотографії — 10 перших місць
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 1-е, 2-е і 3-є
   • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України

Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно власне призи переможці обирають собі самі в рамках призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм 🙂

306 thoughts on “Як узяти участь

  • Анна витаю вас!объясните мне в каком разделе сего вики-“талмуда”и в этой вики-“клинике”находится обычная почта дабы я мог отправить свои фотки и комментарии к ним на викиконкурс!

   • Для того, щоб відправити фото, найпростіше зробити так:
    1) відкрити список потрібного вам міста чи району з http://wlm.org.ua/lists
    2) знайти потрібну пам’ятку чи пам’ятки
    3) перейти за посиланням “Завантажити фото” або “Завантажити ще фото”
    4) після цього відкриється майстер завантаження, куди ви зможете додати свої коментарі.

    Очікується, що всі учасники конкурсу самі завантажать зроблені фото, варіанту з відправкою фото електронною поштою не передбачається. Втім, якщо з певних причин ви не можете скористатися цим майстром, існують альтернативні, але складніші варіанти.

    • Чому у списку Чернігівських пам”яток нема гармат на валу?

     • Вочевидь вони стосуються “Дитинець літописного міста Чернігова”

  • Прошу передивитися мої фото по Бродах Львівської області. Там під адресою майдан Свободи, 3 розміщена фотографія майдан Свободи, 10.

 1. Чи обов”язково вказувати координати? І якщо так, то наскільки точними вони мають бути?

   • Якщо в EXIF даних вже вказані координати, чи будуть вони автоматично сприйматись сервісом?

     • Дійшов до завантаження фотографій, з часу коли почав їздити з GPS трекером і заповнювати відповідні поля в даних фотографії. Система всеж таки автоматичо їх підхоплює. Так що в кого є можливість писати трек будь якими методами (більшість смартфонів це дозволяє наприклад) то варто це зробити. Потім легше буде фотки завантажувати 🙂

 2. Шановні організатори! У правилах конкурсу вказано про пам’ятки у своєму районі – поясніть будь-ласка: я мешкаю у Львові – можу надсилати фото лише із Львівщини? Чи з усієї України? Дякую

  • Мне кажется этот пункт намекает:
   “За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України”

 3. Хотів завантажити фотки Луганська – у списку немає ніяких ID

     • Давайте зробимо так. В кожну з цих фотографій просто додайте рядок {{Wiki Loves Monuments 2012|ua}}. Без цього вони не потрапляють на конкурс. Мені особисто це зробити не важко, але можуть неправильно зрозуміти. ID я зможу сам проставити. А взагалі користуйтесь спеціальним завантажувачем, він автоматично додає конкурсний шаблон і фотографія тоді з’являється в потрібній категорії, яку щодня оглядають роботи, а потім оглядатиме Журі.

 4. Я також фото завантажив без id бо не розумію куди його ставити.

 5. Ви вводете ID в третьому кроці, поле внизу. Спеціальний завантажувач влаштований таким чином, що вводити ID слід обов’язково, інакше він не спрацьовує! Звичайно при бажанні можна обійти спеціальний завантажувач і скористатись звичайним, але тоді фотографія не потрапляє на конкурс. Уважно читайте інструкцію в розділі “як узяти участь”!

 6. Маю дуже багато фото український пам’яток та хочу допомогти проекту.
  Одначе мав звичку ставити в нижньому куті фото ім’я автора (своє тобто) та посилання на власний сайт.
  Чи приймаються фото з такими атрибутами на умовах ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike?
  Прибирати ті логотипи потребуватиме багато часу (якого на жаль маю обмаль)

  • Долучаюсь до запитання. Мене це теж цікавить.

  • ми депонуємо авторські фото для охорони прав фотографів.
   Питання : Як АДМІН конкурсу охороняє права авторів ФОТОТВРІВ тих ,що подаються на конкурс ?
   Коментар А.Бондаренко про …”Стосовно атрибутів – приймаються, але такі атрибути н е б а ж а н і.
   Вважається, що підписи обмежують можливості використання фотографії і тому їх с л і д в и л у ч а т и …. ”

   Такі вимоги
   – Є ОМАНЛИВИМИ І ПРОТИЗАКОННИМИ ,ЩО ПОРУШУЮТЬ Закон України ” Про авторське право ……”
   Питання власності на авторські фото Оргкомітетом оминаються…..
   Думаю,що це повідомлення знищать ,як небажане…
   З повагою …..
   Official Patent Attorney of Ukraine #53

   • не зовсім зрозуміла. можете переформулювать Ваші зауваження?

   • Якщо Ви так переживає за своє авторське право і копірайт кожного фото, ніхто Вас не примушує брати участь в конкурсі. На рахунок оманливості і протизаконності – варто уважно прочитати умови конкурсу. Хто кого тут вводить в оману, хто що оминає?

 7. Pingback: Вікі любить пам’ятки – завантажено 1500-у фотографію. « Вікімедіа Україна

 8. Прошу уточненя.
  Я живу в Києві, на схилі Бабиного яру. Тут розташовано багато пам’ятників, присвячених подіям минулої війни, залишки двох кладовищ, пам’ятка садово-паркового мистецтва – Кирилівський гай. Між тим на запропонованих Вами картах жодна з цих пам’яток не вказана.
  Так Вам потрібні фотографії тільки тих пам’яток, які вказані на картах, чи можна додавати “від себе”?
  Зазделегідь дякую за відповідь.

 9. У меня фотографии не загружаются, возможно ли что причина большой размер фотографии?

 10. У мене фото 50 кілобайт, але я теж не можу завантажити, бо якийсь Ант заблокував мій ІР. Ще на головній сторінці помилка “СПИСКИ ПАМ’ЯТОК
  ЯК УЗЯТИ УЧАСТЬ
  ПАРТНЕРИ
  КОНТАКТИ
  ЧАП
  Вікі любить пам’ятки – 2012” ЧАП має бути ЧАТ

  • Ми розсортували міністерські списки по окремих районах та містах, тому прошу ID ставати відповідно до цих розсортованих списків. Але якщо виявите, що щось із міністерських списків не потрапило до районних чи міськи, то будь ласка поінформуйте нас, щоб ми додали. В будь-якому випадку завантажувати варто.

 11. Pingback: Перелік пам’яток Львівської області « Вікімедіа Україна

 12. Pingback: Фото для вікіпедії » Ялтушків - неофіційний сайт

 13. Скажіть, будь ласка, на карті відображається додавання нових фотографій, чи це статична картина?
  А то результатів не видно.
  Зазделегідь дякую за відповідь.

  • Та, що у нас на сайті – то статична картинка, точніше скріншот 🙂 А та, що на тулсервері, мала б відображати, але є два застереження – по-перше для цього фотографію слід додати у наші списки, а по-друге ці фотографії вже наших списках має побачити бот. Ми додаємо фотографії у списки, але можемо на кілька днів і запізнитись – фотографій надходить багато, а нас мало. Тож якщо Ви це зробите самі, будемо вдячні. Робот оновлює картинку приблизно раз на добу – рівно стільки йому потрібно щоб обійти кілька сотень тисяч фотографій з усього світу.

   І найголовніше – відображаються лише ті пам’ятки, до яких ми змогли знайти географічні координати. Якщо ми не змогли знайти географічних координат, можливо це вдасться зробити Вам (наприклад, якщо Ви знаєте місцевість, то можете знайти пам’ятку на Вікімапії…)

 14. Как предоставить Вам списки, где указано больше объектов? Об списке Одесской области сказано, что он полон и проверен, но это не так. У меня есть файл с более полным перечнем, который я скачала с официального сайта Управления охраны объектов культурного наследия Одесской областной государственной администрации. Если есть возможность изменять списки самостоятельно, прошу указать ссылку, где я могу этому научится.

  • Ви можете нам надіслати їх в електронному вигляді (краще якщо це буде таблиця excel) або можете самі вписати їх в наші списки. Списки по Одеській області знаходяться за цим посиланням, і їх можна виправляти.

   Щодо процесу створення наших списків – він досить складний і включає три кроки. Перший – це створити добре структурований список у word а краще excel. Друге – перевести його у вікі-розмітку за допомогою інструменту Excel у Wiki. Третє – це перевести вікі-розмітку у шаблонний формат за інструкцією описаною на сторінці “Конвертація списків” і додати до списків ID і по можливості географічні координати (“обробка списків“).

   Я думаю, якщо памяток багато, то найкращий варіант буде, якщо Ви зможете вислати мені excel файл з пам’ятками, які у нас відсутні. Тоді конвертацію я зможу виконати дуже швидко. E-mail wlm< мавпа>wikimediaukraine.org.ua

  • В конкурсних списках відсутня значна частина пам’ятників історії. Пам’ятники архітектури додані всі. Взагалі багато об’єктів до переліків додавав я, але для мене радянські меморіалі та пам’ятники діячам уявляють меншу зацікавленість, до того їх дуже багато, додавання потребує багато часу. Деякі, що на мій погляд є дуже цікавими, я додав, ну а інші чекають свого редактора. Якщо ви маєте час, то будь ласка. В іншому випадку ви можете додати тільки ті об’єкти, фото яких ви маєте.

   • Про время мне все ясно и про инициативу тоже. Постараюсь, пусть нет никакого опыта. Но все же – это не делает эти списки полными и проверенными. Даже если часть их не интересна кому-то. Именно это путает и, думаю, не только меня.

    • Позиція Оргкомітету – наші списки по можливості повинні бути повними, принаймні в них повинно бути все, що визнано пам’ятками офіційно. Цього року можливо ми і не встигнемо зібрати повний реєстр пам’яток, але я сподіваюсь, що конкурс проводитиметься і наступного.

     Інша справа – пам’ятки, на які наші органи влади не звернули увагу- тут ми сперичаємось, бо важко встановити об’єктивний критерій.

 15. Подскажите пожалуйста, как можно удалить загруженые фото?

 16. Я прошу прощение, под другими статьями, но все же спрошу тут.
  По каком принципу фотографии попадают в списки?
  Далеко не все мои фотографии http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:ListFiles&user=Serg+Smith , попали в статистику моего региона : http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Cultural_heritage_monuments_in_Odessa .
  По какой причине это может быть ?

 17. Так. Частину фото завантажила, але без ID. А зараз вже два рази намагалася – на кінцевій стадії, після опису нажимаю “далі” – і нічого.

  • Знімки без ІН-ів не повинні завантажуватись. На жаль завантажувач автоматично не перемотує сторінку на місце помилки. і якщо при натиснені кнопки “Далі” нічого не трапилось, то необхідно перевірити введені ІНи (прокрутити сторінку в вишу) – там де сталася помилка поле буде підкреслено червоним і написана причина відмови.

  • Напишіть будь ласка свій нік, щоб я перевірив, чи потрапили до конкурсу ті пам’ятки, які Ви завантажили без ID, бо щвидше за все не потрапили. Скоріше за все не завантажується через те, що одне з обов’язкових полей (відмічено червоною зірочкою) Ви лишаєте не заповненим.

 18. Вот с какой проблемой столкнулся… Я не знаю, чаще всего, какие объекты уже сфотографированы, открывать каждую фотографию и сверять ID -просто невозможно. Если в базе уже есть фотография этого объекта, попадет ли он в статистику и общий список?

 19. Доброго вренени суток, совершенно случайно увидел ссылку на проведение этой акции. Жалко потерянного времени. Надеюсь работа по созданию фотоархива не закончится 30 сентября.
  Вопрос: можно ли скачать списки ? По роду своей деятельности часто в дороге.

  • Сподіваємось, що вдасться організувати такий конкурс і наступного року, тим більше що цього року нам не вдається зібрати повний перелік пам’яток. Завантажити можна, є також посилання на архіви – http://wlm.org.ua/2012/06

 20. Майстер завантаження у меня вообще не включается. Второй день пытаюсь загрузить – не реагирует.

 21. Скажите, пожалуйста, можно ли корректировать фотографии в фотошопе? К примеру размыть рекламу на билборде, чтоб не мешала? Или подправить яркость/контрастность на фото?

 22. Андрію, десь вже таке питання бачив, але щось не знайду

  помилився в назві файлу – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Фабрика_Бачинського.jpg правильно “фабрика Бачевського”, mia culpa, як можна перейменувати заголовок та опис?

  а тут https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Хирівський_конвікт.jpg виявилося, що вже існує фото з такою назвою (система чомусь не попередила). І в статтях за цим посиланням показує інший файл (архівне фото початку 20 ст.). Як можна переіменувати мій файл (хай хоча би додати “002”)

 23. Пыдкажить, як зробити галерею?
  Завантажив декілька фото будинка по вул.Демченка 4 Харків
  http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Commons:MyGallery&withJS=MediaWiki:JSONListUploads.js
  Але зміг вставити тільки одне фото.
  https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам%27ятки/Харківська_область/Харків_(архітектура)

 24. Pingback: Україна на п’ятому місці у фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки» « Вікімедіа Україна

 25. Pingback: Конкурс портрапить у книгу рекордів Гіннеса. З України – 10000 фото. | Wiki Loves Monuments – Вікі любить пам'ятки

 26. В майстрі завантаження нема кнопки “Продовжити” або “далі”. Тобто фотографії завантажила в майстер, а далі зробити нічого не можу. Є тільки кнопка “додати ще фото”. На сайті я під своїм ім’ям. Шкода, що не можу долучитись до такої корисної справи.

  • Після численних обновлень сторінки і входів-виходів з сайту заповітна кнопка “далі” з’явилась. Вибачте за турботу.

 27. Добрый день. Не сразу разобралась и в поле ID поставила не ту информацию. Их можно изменить?

 28. Привет всем! Загрузила вчера и сегодня исторических фото по Донецку, но почему то в списках категорий памятников их нет:(, кто поможет выяснить?), вот ссылка моих фото.
  http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special%3AListFiles&limit=50&user=Yevgeniya+Karpacheva -(загружены вчера),
  http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:ListFiles/Yevgeniya_Karpacheva- загружены сегодня. ПРОШУ ПОМОЩИ!

 29. Прошу Вашей подсказки. Проделав все три этапа загрузки фотографии, в конце я вижу страничку, где пишут “Спасибо за загрузку фотографии”. Ниже под каждой загруженной фотографией сказано, что если я хочу его использовать в Вики, мне надо вставить на страничку текст из окошка под фоткой. Я не понимаю, на какую страничку что вставлять?))
  Или достаточно того, что все этапы загрузки по инструкции прошли успешно?
  Как я могу узнать, попали ли мои фотографии на конкурс?

 30. Проверила загруженные фотографии на своей страничке. Некоторые из них оказались некатегоризированы. Например, фотографии, которые я загружала в уже готовую галерею. При некоторых загрузках не было окошка для ID, в некоторых окошко было и код я ставила. В чем может быть причина?

  • Вікноце для ID з’явзяється лише тоді, коли Ви користуєтесь конкурсним завантажувачем. Якщо Ви помилково скористались звичайним завантажувачем, неконкурсним, то просто додайте на сторінки фотографій такий текст:

   {{Monument Ukraine|xx-ууу-zzzz}}

   (замість xx-ууу-zzzz – ID пам’ятки) і

   {{Wiki Loves Monuments 2012|ua}}[[Category:Cultural heritage monuments in Ukraine]]

   Це для того щоб фотографія була зарахована до конкурсу.

   • то просто додайте на сторінки фотографій такий текст:

    {{Monument Ukraine|xx-ууу-zzzz}}

    (замість xx-ууу-zzzz – ID пам’ятки) і

    {{Wiki Loves Monuments 2012|ua}}[[Category:Cultural heritage monuments in Ukraine]] (с)
    Простите мне мою тупость, но я не понимаю, как добавить текст с категорией на страничку с фотографией….не вижу никаких редакторов ….в окошке, где указано, что файл некатигоризованный, есть активное окошко ,которое отправляет на англоязычную страничку с инструкцией…черт ногу сломит…..

    • Наверху странички нашла закладку редактирование…туда вставила тот текст, что Вы подсказали. Сохранила. Обновила. Продолжает писать ,что файл некатегоризованный.

     • А номер ви вказали???

      xx-ууу-zzzz – це не потрібно писати, замість цього надпису потрібно вказати номер, який можна знайти у переліку – це перша колонка.

      Щось на кшталт цього: 11-333-2222, тільки номер повинен відповідати тому що вказаний для конкретної пам’ятки.

     • Конечно ,я вставила вместо xx-ууу-zzz соответсвующий код

     • Сорри…внимательно посмотрела страничку редактирования других фотографий, по аналогии отредактировала, все получилось.

 31. В списке есть множество обьектов – далеко не все из них памятники архитектуры (по крайней мере во Львове). Загружатьстоит фото всех указанных в списке обьектов или только памятники архитектуры?

  • … а тим часом, прогулюючись по вул. Джерельній у Львові, мимоволі напрошується питання: “А чому цих будинків немає в списках пам*яток?!”

  • У Львові не на всіх будівлях є відповідні таблички, наскільки я зрозумів, на додані на початку 1980-х таблички встановили, а на додані в кінці 1980-х і 1990-х – уже ні (мабуть, грошей не вистачило). Львівські списки отримані з ЛОДА, біля кожної пам’ятки є підстава включення, тож сумнівів немає

   • Кожна табличка коштує приблизно 800 грн. Тому в більшості міст таблиці присутні тільки в самих людних місцях.

    Іноді самі жителі будинків не знають що вони живуть в пам’ятнику архітектури.

 32. Там посеред усякого різного є зокрема напис “Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить…”

  На ваших знимках він є, тож вони попали на конкурс. Гарні фото – продовжуйте:)

 33. Народ, майте совість 🙂
  Ну не вантажте фото об’єктів. яких немає в реєстрах. І не вигадуйте їм нові ID

  Наприклад:
  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Звенигородка%2C_Черкащина._Свято_-_Михайлович_собор.TIF

  Цю церкву збудували у 1990-х. Може і стане колись памяткою, але років через 100

  • Браво! В останні дні така напруга – навіть я відійшов від того, щоби додавати 2-3 фото на об’єкт, але Віктор вже перейшов межу розумного…

   • Якби то було одне фото, можна було би і промовчати. Але ж там таких фотографій маса…

    Або ще от (теж купа)
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Закарпатський_музей_народної_архітектури_та_побуту_179.JPG
    Але хоч ID не вигадують

    Журі шкода, заш’ються вони в тих харківських вікнах і неіснуючих памятках

    • Щодо кількості, то знову звертаю увагу, що призи будуть за кількість сфотографованих пам’яток, тож немає жодного сенсу завантажувати десятки однакових фото того самого об’єкту. Стосовно неправильних ID, то тут треба буде дивитися, чи помилка від незнання (помилка в списках, пам’ятка має табличку, але відсутня в списках, які нам надійшли, одрук тощо – тоді ми можемо зарахувати фото) чи від небажання (учасник конкурсу не хотів шукати і проставив якусь випадкову комбінацію – тоді ми запропонуємо йому поставити ID, і в іншому разі фото буде дискваліфіковане). З Закарпатським музеєм проблема: логічно припустити, що він має бути пам’яткою (аналогічні музеї в Києві, Львові та Переяславі мають статуси національного значення), але з Закарпаття, як відомо, списки нам не надійшли

     • Стосовно скансена в Ужгороді – так. В принципі його можна поставити під ID “комплекс Замкової гори”, чи якось так звучить.
      Стосовно Віктора – людина свідомо вантажить об’єкти, які пам’ятками не є і вигадує їм нові ID (котрих немає в списку, зокрема багато таких по Черкащині)

     • З Віктором кілька днів тому було щось із 300 пам’яток, які він сфотографував і яких насправді нема в списках. Всі необхідні інструменти є, будемо перевіряти

     • Об’єкти музею можуть мати статус експонатів. Відомо тільки, що церква має статус пам’ятки.

      Є ще питання стосовно античного міста Калос-Лімен, який є історико-археологічним заповідникам державного значення. В переліках місцевого значення він відсутній, але міг бути внесений в перелік національного значення. А є ще музей в Севастополі. Здається, що будинок орендувала Російська федерація, в переліках відсутній.

     • Ну тоді я виходжу з цієї “олімпіади” за перше місце по завантаженням. Хай WoxBox та інші змагаються за місця за допомогою “різних ракурсів” та знімків з мобільного телефону…

     • Так перше місце буде за кількість пам’яток, а не фотографій. Тобто якщо ви завантажите по 1 фото 100 пам’яток, а хтось інший – по 10 фото 20 пам’яток, перемогу здобудете ви. І такі собі “самозвані” пам’ятки, звісно, враховуватися не будуть

     • Калос-Лімен щойно перевірив: його нема ні в місцевих кримських, ні в національних, ні навіть у скасованому реєстрі 1965 року. Ще один камінь у город Мінкульту…

 34. Завантажила фотки Харків(Червонопрапорна та Фрунзе під ніком AlexA_Top), вони не з’являються у списку….Що робити?

  • Переглянув – ніби все нормально з вашими файлами. Список просто дуже великий – понад 20 тис. файлів, понад 100 сторінок прокрутки. Файли з кириличними іменами на зразок “Будинок Фрунзе 13, фото 2.JPG” знаходяться далеко від першої сторінки.

  • Файли не відразу з’являються у переліку, вони додаються програмою, яка діє не дуже швидко, тому що файлів дуже багато. Наприклад деякий час тому я додавав файли з назвою на B та S – у результаті файли на букву B з’явилися значно раніше, може що і на цілу добу. Я думаю, що програма обходить файли не по часу додавання, а по алфавіту і тому така відстань по часу появи у списку.

 35. Сегодня грузил 16 файлов а загрузилось 12. В самом конце нужно было вставить какой-то текст в какое-то поле, ничего никуда не вставлялось. Мои фото примут участие в конкурсе?

 36. Я Прошу прощения, добавил последние три объекта с ID: 0, прошу добавить в список, если это возможно.

 37. Якщо це Одеса, то, здається, в Одесі списки достатньо якісні. Якщо цих алеї та пам’ятника немає в списках, можливо, її ще не внесли до списків пам’яток історії

 38. Pingback: Імена переможців будуть названі через 2 тижні | Wiki Loves Monuments – Вікі любить пам'ятки

 39. Помнится, были номинации по количеству фотографи по региону.

 40. Pingback: Презентація відбулася. | Wiki Loves Monuments – Вікі любить пам'ятки

 41. Чи можу я завантажити фото, яке я зробив у місті, якого нема у списку?

  • підкажіть, будь ласка, про яке місто йде мова? списки уточнюються, можливо ще не встигли опрацювать

   • Наприклад:
    Київська обл.
    Обухівський р-н
    с.Витачів
    -Капличка (Кажуть, за ескізами Т.Г.Шевченка)
    -Місце “Української Духовної Республіки” Олеся Бердника (стоїть 3 стели, шикарний краєвид)

    • капличка у Витачеві новозбудована, тому пам’яткою архутектури ніяк бути не може (поки що), хай навіть і за кресленнями самого Шевченка створена.

     • Спірне питання. Крім того є окреме поняття – “історична пам’ятка”. Собор Саграда Фамілія пана Гауді ще не добудували. Та хто скаже, що то не пам’ятка архітектури? 🙂

     • Але коли Саграду Фамілію почали будувати? 😉
      Це одне питання. І інше – розкажіть про те нашим чиновникам від культури і архітектури. Вони іноді “забувають” про пам’ятки 17 ст., що там вже казати про якийсь модерн чи еклектику на зламі 19-20 ст., які в радянські часи вважалися “буржуазнимі пєрєжиткамі”

 42. В каких городах снимать нужно? Или в каких НЕ нужно?

 43. Майстер завантаження завис на пункті Встановлення прав й далі не реагує…

  • Він у мене частенько висне, доводиться перезавантажувати сторінку і додавати фото спочатку

  • доброго дня. тернопільська обласна комунальна інспекція охорони пам’яток історії та культури відписала на запит, що треба дивитися на сайті мінкульту: http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/294593

   ні у списках національного, ні у місцевого значення такого замку не знайшли… якщо Ви там були, чи не бачили таблички охоронної?

 44. Добридень. Завантажив фото пам’ятника у одному з міст. Але чи можна це робити якщо пам’ятник 1954 року, чи можна це робити згідно з Законом України «Про авторське право і суміжні права», адже виключні права на використання творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва належать виключно їх авторам (частина 4 статті 15 Закону), а отже в Україні відсутня свобода панорамної зйомки.

  • мої фото таких пам’яток, автори яких померли не раніше ніж 70 років тому (з минулорічного конкурсу – не всі, здається, але більшість) видалили протягом року на підставі “not FOP” (тобто та сама згадана Вами “несвобода панорами”). Тобто, по-ідеї, не можна. Взагалі варто-було би не включати ці пам’ятки до конкурсних, але то потребує часу, якого організаторам і так бракує через проблеми з тими самими реєстрами. Сподіваюся, до 3-го конкурсу з тим наведуть порядок.

   • Такі фотографії можна перевантажувати локально на українську Вікіпедію. Там місцеві адміністратори лояльні до НоФопу, а користь від них для проекту очевидна.

 45. Не нашел в списке памятник воинам-афганцам (г.Донецк, ул. Буденновских партизан, 53, парк им.Горького)

  • Не всі пам’ятники є пам’ятками. У конкурсі беруть участь лише ті пам’ятки, які отримали такий офіційний статус від Міністерства культури або місцевих адміністрацій. Очевидно, цей пам’ятник досить новий і, на думку укладачів реєстрів, не має ні історичної, ні мистецької цінності для включення до списків.

 46. Ничего не могу понять, загрузил кучу изображений, в моих загрузках ничего нет, и в тему фото не попали

 47. Не завантажуються файли, пише – “Внутрішня помилка: некоректний токен.” Що робити?

 48. Доброго здоровячка!
  За одним ID 46-212-0023 написано “Церква Св. Юрія (Івана) (Вознесіння Господнього)” але це три окремі церкви в одному селі –
  1. церква Св. Юрія,
  2. церква св.Івана Хрестителя,
  3. церква Вознесіння Господнього!
  І як тут бути?

  • Вітаю! Щойно перевірив за оригіналом, який нам надійшов з Львівської ОДА – там вважають, що це одна й та сама церква. Очевидно, це черговий казус при укладанні реєстрів. Будь ласка, завантажте всі фото, які маєте, обов’язково уточнивши в полі “Опис”, якої з трьох церков вони стосуються, а ми після конкурсу намагатимемось пояснити ЛОДА їх помилку, щоб виправити її на наступний рік.

 49. Завантажила дві фотографії замку у Підзамочку, але так і не зрозуміла чи правильно я їх завантажила. Призавантаженні фото немає поля з назвою ID, тому важко зрозуміти куди саме вписувати номер. І як видалити неправильно завантажені знімки ?

  • Якщо у описі відсутня якась інформація, то її можна додати. Відкрийте на Wikimedia commons для редагування файл учасника, у якому є вірний ID і скопіюйте цю інформацію у завантажений знімок (також відкритий на редагування). Тільки не забудьте замінити ID на необхідний.

   • А чи можна змінити назву завантаженого файла? Я неправильно написав місто.

 50. так, можна. але це можуть робити тільки ті користувачі, у кого є на це права. дайте, будь ласка, посилання на файл

 51. Доброго дня, учора я завантажила фото пам*ятників з Голої Пристані, але вони досі не відобразилися ( в вивантажених фото вони є)

  • Я підозрюю, що ви говорити про списки пам’ятників де є мініатюри. Ці мініатюри додаються вручну, навіть ви можете їх додати. Під час конкурсу ніхто не встигає оновлювати переліки і тому краще введіть ID пам’ятки у полі пошуку на wikimedia commons і ви побачите всі завантажені фото за два конкурсних роки.

   • ID пам”ятки з”являється при завантаженні автоматично, з цим я вже розібралася. Тобто якщо у списку пам”яток нема мініатюри завантажених мною фотографій, то це НЕ означає що вони не потрапили на конкурс? Я правильно зрозуміла? Досить того що вони є в моїх завантаженнях?

 52. Як швидко фотографії потрапляють у галерею? Завантажила дость багато фотографій різних пам”яток кількі днів назад, а в галереї знайшла лише одну.

  • див. коментар вище
   всі конкурсні фото не на сторінках списків памяток (там будь-яке фото, можливо минулорічне, можливо взагалі старе – для ілюстрації памятки). Якщо там немає фото – то Ви можете зробити самостійно в режимі редагування Вікіпедії, але на конкурс то не впливає.
   а тут – https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Images_from_Wiki_Loves_Monuments_2013_in_Ukraine вже всі конкурсні фото

   свої особисті завантажені фото шукайте тут, натиснувши на свій нік – http://stats.wikilovesmonuments.cl/?pais=ukraine

   • Дякую, здається вже розібралася, вибачте за безглузді запитання 😉

 53. Прошлый раз участникам подарили крушку, термос, футболку, книги, грамоту, переезд в Киев и назад.

  Крутые подарки!

  • Цього року подарунки можуть бути дещо іншими (але принаймні не гіршими), точний список призів ми оголосимо найближчими днями.

  • Крім вищезгаданого переможці отримали дзеркалку Canon і планшет Acer, другі місця – планшети Amazon. Завжди треба договорювати 😉

 54. Пару вопросов:
  1. Обратил внимание, что не все, загруженные мной фотографии, отображаются http://stats.wikilovesmonuments.cl/?pais=ukraine&usuario=NehaiO При кликанеье на недогруженном файле открывается страница с надписью “Не існує файлу з такою назвою, але ви можете завантажити його”. В то же время загрузить этот файл повторно тоже не удается – “Вже існує інший файл з таким самим вмістом”. Недогруженные файлы учтены в общем количестве моих фото!!!
  Что делать?
  2. Не обнаружил в Одессе санаториев “Куяльник” и “им. Семашко”, адрес ул.Лиманная!!!
  Разве лечебница “Куяльник” с комлексом зданий XIX века не является памятником?
  Имею немало фото оттуда.
  3. Так и не понял, каким образом сделать так, что бы мои фото не только отображались в странице “на конкурс”, а и были видны в таблице списка памятников?!
  Хотелось бы, что бы люди посмотрели на мои фотографии не только в рамках конкурса.

 55. Україна подолала рубіж 15 тис., вийшла на третє місце та почала перегони за Німеччиною!

 56. Чесно кажучи питань безліч:
  ……Шостка, Сумська обл. – в минулому році встановлено пам’ятник І.М. Кожедубу – літак (схожий на МІГ, але точно не скажу – я бачив його здалеку). Невже він не є пам’ятником?. Хоча так і може бути…
  ……Нічого не побачив також по Носівському району Чернігівської обл. Там на сторінці навіть таблиці немає… А в самій Носівці, наприклад, є кам’яна церква XVII ст…
  ……Київ, Московська площа – пам’ятник воїнам-автомобілістам і дорожникам – в списку нема…

  • Якість списків кульгає не з нашої вини – в Україні нема реєстру пам’яток, ми надіслали близько 200 запитів, щоб отримати списки.
   Носівку додано сьогодні: Чернігівська область дуже довго не хотіла надсилати списки. Зараз до списку Носівки додано все, що ми отримали від ОДА.
   Щодо Шостки – якщо пам’ятник встановлений минулого року, він майже напевно не є пам’яткою
   Пам’ятник на Московській площі є в списках (80-361-0008) – він числиться по просп. 40-річчя Жовтня

 57. Ну надо же в строке ПРИЗ стоит статус Інформація очікується
  Наверно украинские чиновники уже его прихватизировали, и будет приз-сурприз !!!
  А точнее: Інформація очікується
  :)(

  • Призи готують не українські чиновники, тож вони точно будуть 🙂 Перша інформація про призи очікується завтра (точніше, вже сьогодні)

 58. Доброго времени суток! Хочу принять участие в данном конкурсе.Загрузил на сайт 4 фотографии одной армянской достопримечательности (ID 99-299-0022)
  Спустя более чем сутки не вижу их в каталоге достопримечательностей. Могли бы сказать что надо изменить,чтобы мои фоты появились в списке? Файлы изображений загружал с помощью старого мастера,поскольку новый “uploader” не “фунциклирует” под используемым браузером.Струкутра файлов описания моих фотографий тождественна уже загруженным аналогам изображений других участников конкурса.
  Andriy Serzhan

 59. Здравствуйте! Я хочу узнать в течении какого времени появятся загруженные фотографии?

 60. А в який час 30-го закінчується прийом робіт? в 23:59? І за яким часом? Місцевим чи по Лондону?

 61. А у котрій 30-го закінчується прийом робіт? В 23:59? За місцевим часом чи за Лондоном?

  • В Україні конкурс закінчується опівночі за східноєвропейським літнім часом (EEST, GMT+3), тобто о 21:00 за Гринвічем (UTC)

   • Якщо бути дуже точним, то о 23:59 30 вересня за Києвом (фото завантажене о 0:00 1 жовтня за Києвом вже не буде конкурсним)

 62. Добрий день.
  Скажіть, чи є якийсь відбір за якістю та різноплановістю фотографій? Скажімо, чи буде при підрахунку фотодоробку внесок людини, яка зі 100 ракурсів сфотографувала один і той самий пам´ятник, більшим, ніж тієї, яка надіслала по одному фото з 99 місць?

  • фотографії оцінюються у двох загальних номінаціях – за найкраще фото (10 фіналістів у української частини будуть оцінюватися міжнародним журі) та за кількість сфотографованих пам’яток. цінним буде і “внесок людини, яка зі 100 ракурсів сфотографувала один і той самий пам´ятник, більшим, ніж тієї, яка надіслала по одному фото з 99 місць”, але для перемоги у номінації за кількість сфотографованих пам’яток матиме більше шансів та людина, яка “надіслала по одному фото з 99 місць”

 63. А когда появятся добавленные мною снимки в таблице по моему городу?

  • Зазвичай фото додаються до таблиць один раз на день. Якщо пройшло більше двох днів, і фото немає, напишіть, про яке місто і які фото йдеться

     • деяки фото, яки я загружав 29 та 30.09 так и не з`явилися у таблиці, однак в інфо фотографії є данні, що вони приймають участь, ти треба щось робити, присилати посилання та щось правити? дякую

 64. Вообщето я пользовался русскоязычной вики. Чего вы меня направили ну украиноязычную???
  Что у вас глючит перенаправление???

  • Державний реєстр національного культурного надбання офіційно виданий лише українською мовою, тому розташований в україномовній Вікіпедії. Якщо ви маєте бажання перекласти весь реєстр (понад 50 тисяч пам’яток) російською, англійською або будь-якою іншою мовою, будь ласка, але наразі таких перекладів немає.

 65. Я завантажив фото на сайт. Побачив що, та людина, шо завантажила одне фото будiвлi на пл. Фейербаха, 5 помилилася. Будь ласка, перевiрте це, та допустiть моi роботи. Також знайшов будинок на вул. Примерівська, 3/5 але його у конкурснiй роботi нема, нажаль. Куди можно вiдправити його фото?
  Якщо можна – перевiрте, будь ласка усi фото з мого профiлю.
  Дуже вдячний, що приймаю участь у цьому конкурсi.

 66. Скажіть, а за географічною різноманітністю немає ніякого відбору?
  Тобто, я так розумію, якщо людина надсилає численні фото зі своїх подорожей по всій країні, вона все одно статистично програє людині, яка взяла фотоапарат і пройшлася центром Києва, фотографуючи кожну будівлю з ID?

  • Офіційного відбору немає, проте, наприклад, минулого року серед переможців були й такі, які отримали призи з найкраще фото двох і навіть п’яти областей, тобто фотографування по всій країні підвищує шанси на перемогу.

   До того ж навіть пройти по центру Києва, фотографуючи кожну будівлю зі статусом пам’ятки – теж вимагає часу, бо дуже часто пам’ятками є флігелі у дворах, будинки на бічних вулицях або навіть на околицях за 15 км від центру – для деяких пам’яток фотографії взагалі публікуються чи не вперше. Тож нам однаково цінні як учасники, які ретельно фотографують своє місто, так і ті, хто завантажує фото з усіх поїздок Україною.

  • За місяць важко відразу ж і фотографувати і завантажувати одночасно, хіба ніде не працювати. Але все одне буде важко перемогти у номінації за кількістю тих, хто фотографує пам’ятки не один рік. А у конкурсі на найкраще фото перевага у того, хто має вдачу та велику кількість майстерно зроблених та оброблених знімків.

   • Чого ж важко? Он погляньте на історію редагувань і дати створення файлів користувача Wadco2: 30.09 до 11-ї ранку вантажив, потім пішов 5 годин пофотографував, і вантажив далі вже нові фотографії

    • Поглянув. Фото без редагування причому це у основному серії пам’яток. І це також був вихідний.

    • в теорії воно виглядає просто. Йдеш собі по вулиці, фотографуєш “направо/наліво”… Але на практиці – навіть в таких містах, як скажімо Одеса, де на одній вулиці можна зібрати до 50 об’єктів, за цілий день біганини не нафотографуєш більше 150 об’єктів. А тоді ті фото треба ще ідентифікувати (найпростіше, звісно, постійно номера будинків знімати), бо навіть джіпеес-координати в екзіфі потребують часу “гуляння по мапі”. А потім відібрати, а потім обробити і завантажити. З власного досвіду завантаження майже 3 тис. об’єктів, знаю як то 🙂

  • Перша десятка буде опублікована сьогодні або завтра на цьому сайті.

 67. Pingback: Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» розпочнеться в Україні 15 вересня | Вікі любить пам'ятки

 68. 6-254-0029 Пам’ятний знак на честь загиблих бійців УПА с. Городець на території церкви

  Це село не належить до Сарненського району тут помилка

  Можливо інше село інше або район не той вказали с.Городець Володимирецького району. Перевірте в чому помилка????

  • Рівненська облрада три роки поспіль надавала нам списки з селом Городець Сарненського району. Жодної інформації про цей пам’ятний знак, крім того, що він встановлений у 2000 році, немає. Якщо ви знаєте, що це має бути насправді, будь ласка, повідомте.

 69. Спробую взяти участь. Дізнаюся для себе багато чого цікавого

 70. У шапці цієї сторінки необхідно виправити з “ЗАВАНТАЖИТИ фотографію … працюватиме лише цей в період” на “працюватиме лише в цей період”.

 71. Добрий день.
  Хотів взяти участь в конкурсі і виявив масу помилок і багато відсутніх об’ектів.

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам%27ятки/Запорізька_область/Мелітополь

  Помилки,уточнення:

  23-107-0001 Будинок купця Літягіна- уточнення – зараз міська стоматологія. Точна дата будівництва – 1885 рік.
  23-107-0006 Залізний ряд купця Літягіна – вперше чую, хоча, може і є такий об’єкт, тільки носять іншу назву.
  23-107-0002 Будинок з магазином купця Чернова (зараз – міський краєзнавчий музей) – купець Черніков, а не Чернов.
  23-107-0004 Відділення міжнародного Санки-Петербурзького комерційного банку- Санкт *
  23-107-0008 Інститут механізації сільського господарства – стара назва, яка існувала до 1993 року. Зараз – Таврійський державний агротехнологічний університет (ТДАТУ), пр. Б. Хмельницького, 18.
  23-107-0009 Ілюзіон – зимовий театр Стамболі?
  23-107-0010 Карла Маркса улиця- вулиця *
  23-107-9001 Садиба купця І.Б. Стамбулі- Стамболи *. не розумію, що за садиба.
  23-107-0011 Житловий будинок садиби купця І.Б. Стамболі, 23-107-0012 Житловий будинок садиби купця І.Б. Стамболі, 23-107-0013 Флігель садиби купця І.Б. Стамболі- не знаю, що малося на увазі. На цій вулиці був побудований Зимовий театр Стамболи, в якому зараз розміщується ДК “Жовтень”.
  23-107-0014 Особняк- немає опису, що за особняк. На цій вулиці мається особняк Хохловкіна, будівля колишнього реального училища, земської управи.
  23-107-0016 Прибутковий будинок Андіровіча- Адіровіч *. вул. О. Невського, 67.

  Відсутні об’єкти (деякі з них) :

  Будівля колишнього реального училища- Леніна, 8. 1874 рік.
  Будівля колишньої земської управи (нині-корпус природно-географічного факультету МДПУ). Леніна, 10. Кінець 19 ст.
  Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького – Леніна, 20. 1923 рік.
  Старе єврейське кладовище – біля садів Корвацького.
  Міська аптека №15,1900-і роки. вул. Карла Маркса, 15.
  Прибутковий будинок купця Чернікова (колишня будівля вечірньої школи №1), вул. Дзержинського, 27.
  Будівля засідань повітових мирових суддів з магазинами на першому поверсі, вул. Дзержинського, 29. Початок 20 ст.
  Будинок Хаджі (будівля міського фінуправління) – поч. 20 сторіччя, вул. Свердлова, 19.
  Будівля 12-го поштового відділення, поч. 20 сторіччя. вул. Свердлова 14.
  Казенний винний склад (нині-лікеро-горілчаний завод), вул. Воровського 1А. Початок 20ст.

  • Дякуємо. Переглянемо. Щодо відсутніх об’єктів — тут доведеться запити подавати до районних та міських рад. Запорізька ОДА послалася тільки на пам’ятки на сайті Мінкульту.

   Якщо Ви маєте можливість зробити фотографії охоронних табличок на відсутніх пам’ятках — завантажте їх, будь ласка. Тоді ми зможемо їх внести у списки одразу.

  • Назву пам’ятки краще залишити такою, що вказана у переліку тому, що так її легко знайти.
   Іллюзіон – це кінотеатр, однак, якщо у театрі Стамболі до революції показували фільми, то це безумовно той самий об’єкт.

   “не розумію, що за садиба.” – нижче у переліку написано, які об’єкти у неї входять. Просто фотографуєте об’єкти на вулиці під номерами 6 та 8 – там є якісь старі будівлі. Флігель – це скоріше будівля на подвір’ї. Навіть якщо дані будинки не були садибою Стамболі, але саме споруди за даними адресами є пам’ятками. Головне адреса, опис є другорядним з точки зору фотофіксації.

   “23-107-0014 Особняк- немає опису, що за особняк.” – а вам це і не потрібне. Сфотографуйте будівлю за адресою вул. Леніна, 18, цього буде достатньо.

   Вікіпедія не проводить оригінальні дослідження, вона збирає інформацію. Задача конкурсу зібрати фото пам’яток, які є у рєєстрі, а не справжню дачу Стамболі.

   “23-107-0016 Прибутковий будинок Андіровіча- Адіровіч *. вул. О. Невського, 67.” – аналогічна ситуація, просто сфотографуйте і завантажте будівлю за даною адресою.

   Я не знаю специфіку вашого міста, але якщо за адресою є декілька будівель, то фотографувати потрібно ту, яка є подібною до офісу. Тобто якщо у переліку написано особняк 20 ст., а у наявності там знаходиться Хрущівка, то її фотографувати не треба. Можливо хрущівка споруджена на місці цього особняка, або особняк може бути на подвір’ї за хрущївкою.

  • Перевірив іще раз списки Запорізької ОДА – усі будівлі Мелітополя, які, за їх даними, є пам’ятками, до списків додані. Загалом по Запорізькій області якість списків дуже низька, тож, на жаль, не дивно, що в списку стільки помилок.

   • Дуже дивні списки подала ЗОДА.
    Шкода, що багато вишуканих будівель не внесено.
    Виправте хоча б опечатки,очі ріжуть)

 72. Очень много знаковых памятников по Кривому Рогу не вошло. Нет даже визитной карточки города – Лодочной станции. Как исправить?

  • У списках, наданих Криворізькою міськрадою, цієї пам’ятки немає. Якщо ви хочете виправити це, мабуть, вам варто звернутися до Управління культуру та туризму виконкому Криворізької міськради, звернувши їх увагу на те, що знакові об’єкти міста не мають статусу пам’яток.

 73. Фотографии выкладывать в обработанном виде или с минимальной обработкой?

  • Складно дати універсальну відповідь. З точки зору енциклопедії — чим менш оброблено, тим краще. Але якщо Ви прагнете перемогти у номінації «За найкраще фото» і вважаєте, що без обробки фото гірше, то краще завантажити оброблене.

 74. Здраствуйте. У процесі пошуку памяток, виявив декілька прикростей.
  1. 18-258-0087 – будівля обвалилася, залишилась тільки башта.
  2. 18-258-0090 – будівля в руїнах вже декілька років.
  3.18-258-0105 – памятнк Леніну був демонтований в 1970 р., на його місце поставили Кірова (18-258-0106).
  Крім того, дозвольте питання: чи є якісь обмеження в розмірі файлу? Зробив декілька десятків панорамних зоображень. Деякі деталі на них можуть бути важливими (імена загиблих на памятних плитах і т. д.) чи варто завантажувати такі важку файли (до 50 мб.)? Дякую.

  • Якщо навіть пам’ятка зруйнована, проте досі включена до реєстру, вона буде включена до наших списків і ви можете вантажити її фотографії.

   Щодо розміру файлів, то обмеження завантажувача наразі у 100 Мб. Якщо потрібно завантажити файл більшого розміру, напишіть нам, ми вам пояснимо, як це зробити.

 75. Мене цікавить кількість памяток м. Суми. У Вас не повний перелік памяток культури та архітектури міста Суми (Не має брацьких могил, памяток археологіі та інше…) Крім того деякі фотографії не відповідають дійсності.
  1. Короче – если я дам полный список (ссылку на него) вы будете пополнять список “новыми” памятниками.
  2. Контактные скульптуры, не являющиеся памятниками, но представляющие интерес для гостей города Сумы интересует Википедию?

  • Да, в списке нету археологии (добавим в ближайшее время), памятники архитектуры, истории и монументального искусства добавлены согласно списку ОГА 2012 года. Я проверю по списку 2014, если каких-то нету, добавлю. Мы используем реестр Минкультуры и списки ОГА. Фотографии объектов, не являющихся памятниками, можно загружать вне конкурса (по ссылке http://goo.gl/TIbd0u ). Они могут быть использованы для иллюстрации статей в Википедии.

   • Чтобы вам не тратить время на запросы, сообщаю что решением Сумского городского совета от 16.10.2002 № 139-МР “Про затвердження містобудівної документації «Проект внесення змін до генерального плану міста Суми» та внесення змін до генерального плану міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 16.10.2002 № 139-МР” утвержден и историко архитектурный опорный план, который является составной частью генерального плана http://www.meria.sumy.ua/index.php?do=cat&category=2012-r
    https://docs.google.com/viewer?url=http://www.meria.sumy.ua/engine/download.php?id=9689&embedded=true

    В пояснительной записке историко архитекурного плана есть перечень всех памятников архитектури г. Сумы
    http://www.meria.sumy.ua/index.php?newsid=34187 .Смотреть раздел “Пояснювальна записка до історико-архітектурного опорного плану” http://www.meria.sumy.ua/engine/download.php?id=8695. Все документы официально “опрелюднени” и доступны для всеобщего обозрения. Однако на некоторые части распространяются авторские права институтов разработчиков. Например: выкопировка части генерального плана для и т.д. Самими списками можно пользоваться официально.

    • Так 2002 или 2012? Что-то я не нашёл по вашим ссылкам самого перечня памятников. Там есть количество по типам и план с границами охранных зон.

     В свою очередь могу вам предложить списки, которые нам предоставила ОГА: https://drive.google.com/folderview?id=0BydB-69kEJrtbi14WTlTeUxBQzQ&usp=drive_web
     Можете сравнить с нашим списком и сказать, каких памятников там нету.

     • Щодо розділу 9.1: там пам’ятки національного, місцевого значенні і щойно виявлені. З національних місцевих мають бути додані всі (якщо ви знайшли якусь пропущену, вкажіть це). По щойно виявлених дійсно не всі пам’ятки додані, їх не було в обласному списку. Завтра їх додам. Археологію (9.2) ще не встигли додати. У розділі 9.3 пам’ятки природи — це інший конкурс — ВЛЗ. Щодо розділу 9.4 — наскільки я розумію, ті об’єкти тільки пропонуються до внесення в реєстр, але ще не внесені туди (якщо знаєте наказ, яким внесено, скажіть).

     • Я так понимаю что мне самому лучше указывать вам на конкретные замечания? так мы сэкономим и Ваше и моё время.
      Замечание по проведению конкурса: время выбрано не удачное. С деревьев ещё не опала листва, кроны деревьев закрывают большие участки фасадов зданий-памятников архитектуры. Специалисты-историки, при проведении инвентаризаций таких исторических памятников, выбирают познеосенний, зимний или ранневесенний период – когда фасады зданий открыты от деревьев.

    • Доброго ранку. Щодо пори року — зауваження слушне, але: 1) це не зовсім від нас залежить. Конкурс міжнародний і проходить традиційно у вересні. Ми трішки зсунули цього року старт; 2) можна вантажити власні фотографії, зроблені раніше — наприклад, пізно восени 2013 року, зимою 2013—2014 чи ранньої весни 2014. Або й взагалі давніше. Основне, щоб це була Ваша власна фотографія

     • По поводу редактирования списка. По мере добавления фотографий, буду пересматривать списки, если чё подскажу, отредактируем. По поводу пропанованих обєктів. Вони лише пропановані, і коли будуть внесені до переліку памяток – не відомо. Зараз ні хто не займається їх інвентаризацією, збіром даних та паспортизацією. Тому вони покищо так і залишатся – лише пропанованими (тобто звичайними будинками)

 76. Дивлюсь на перелік пам’яток в м.Теребовля Тернопільської області і бачу що завантажені фото зовсім не відповідають зазначеній пам’ятці.
  Житловий будинок, вул. Князя Василька, 108 – фото будинку за адресою вул. Князя Василька, 116 (Теребовлянський суд)
  Житловий будинок, вул. Шевченка, 5 – фото будинку за адресою вул. Шевченка, 16 (Військовий комісаріат)
  Житловий будинок, вул. Шевченка, 10 – фото будинку за адресою вул. Шевченка, 26 (Краєзнавчий музей)
  Церква Св. Великомученика Григорія, Буданів – фото в салоні автомобіля!!!!!
  Палац, Струсів – фото Палацу Потоцьких-Реїв в смт. Микулинці

  Куди скаржитись і хто виправлятиме помилки?

  • Скаржитися можна й сюди 🙂

   У Струсові поставив правильне фото палацу. Щодо інших пам’яток, то, на жаль, у нас немає жодного іншого фото цих пам’яток. Якщо ви або хтось, хто ви знаєте, може завантажити правильні фото цих пам’яток, будь ласка, завантажте їх, і ми будемо раді замінити поточні фото на правильні.

  • Ви завантажили Благовіщенський собор (ідентифікатор 63-101-2532) та копію Ейфелевої вежі (2010 року, не має статусу пам’ятки) під виглядом дзвіниці Успенського собору (63-101-1005). Будь ласка, виправте ідентифікатор Благовіщенського собору на правильний (для цього треба перейти на вкладку “Редагувати/ Edit” вгорі), і тоді фото будуть брати участь у конкурсі. Ейфелева вежа не є пам’яткою, тому фото не потрапить до конкурсу.

 77. Чому в списку пам’яток відсутня Свято – Вознесенська церква ( 1904) м.Корюківка, Чернігівська обл.?

  • Тому що вона відсутня у списках пам’яток, які надала Чернігівська ОДА.

 78. Не зовсім зрозуміла процедура розподілу призів: вони будуть присуджуватися по кожный краъны окремо, чи э один призовий фонд для всых 30-ти краън-учасниць?

  • У кожної країни є свої призи, які визначає оргкомітет відповідної країни. Окрім того, є міжнародні призи, які вручаються окремо.

 79. Чому немає пам”ятника Шевченку в м. Кривий Ріг, Інгулецький район?

  • Тому що його немає в списку пам’яток Управління культури і туризму виконкому Криворізької міської ради

 80. Такой классный проект, дуже радiю!!! На жаль знаходжусь зараз за кордоном.

  • дякуємо! а у якій саме країні? може у Вас теж конкурс проводиться? також Ви завжди можете вантажити фотографії пам’яток України зі своїх фотоархівів 😉

 81. 1. Прошу удалить эту фотографию, потому что это не то здание которое находиться по адресу: пл. Независимости, 13. Да на этом месте когда-то стояло здание, изкоторого Петр 1 командовал боевыми действиями, но в конце 90-х начала 2000-х годов его развалили. На этом месте построили гостиничный комплекс. Общественность взбунтовалась и гостиничный комплекс потом тоже демонтировали, а на его месте по проекту Кобылякова Юрия Степановича построили это здание (умер в прошлом году). Оно похоже на то которое стояло при Петре, но это здание уже считается новостройка и не имеет статуса памятника архитектуры. Кобыляков шутил: “По моему проекту построено здание из которого руководил войной Петро 1” .
  Я загрузил три фотографии памятника архитектуры, которое находится по адресу: пл. Независимости, 13, но они пока ещё не отобразились. Это здание считается памятником лишь из-за воскресенской церкви, так сказать одна композиция того времени.

 82. Підкажіть будь-ласка, я додав у рамках конкурсу на фото пам*яток біля сотні власних фото, вони є у переліку завантажень у моєму профілі, АЛЕ я їх не бачу у переліку фото, які потрібні… тобто я додаю фото туди де ще намає фото, і після завантаження все одно у переліку воно не відображене, а написано (Завантажити зображення)… я щось не так роблю? Дякую.

  • мабуть тому, що я деякий час не запускав бота, який їх туди вставляє. відпишу ще коли запущу.

  • Підкажіть щодо питання
   Антон on 09/10/2014 at 09:33 said: про невідображення фото. У мене те ж саме вже кілька. Коли все запрацює?
   Дякую

   • Нічого страшного, якщо зображення не додане до списку. Головне, щоб воно було завантажене на Вікісховище.

 83. Почему-то в ваших списках нет такого объекта, как Храм Рождества Христова на проспекте Ленина 65. И здание института проектного на площади Свободы 8. Разве они не достойны внимания? По каким критериям Вы отбирали участников-объекты?

 84. Доброго времени суток.
  Обратил внимание что в список достопримечательностей города Новоград-Волынский не попал памятник воздвигнутый новоград-волынцами на честь 25 годовщины освобождения города от немецко-фашистских захватчиков. Который установлен при входе в городской парк. Это 76-мм дивизионная пушка образца 1942 года на пьедестале.

  • Этот памятник есть в списке под названием «Пам’ятний знак на честь військових з’єднань і частин, які визволяли місто від фашистських загарбників» (ID 18-110-0024)

 85. Чи можна буде завантажувати фото 15 жовтня?

 86. Де можна зробити нотатки, якщо виявилось, що хтось завантажив неправильне фото? Ось наприклад тут не Інститут сільського господарства, а Сільськогосподарчий технікум (зовсім інша будівля):
  https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Melitopol%27_Instytut_Mekhanizatsiyi_Sik%27s%27kogo_Gospodarstva_B.Khmel%27nyts%27kogo_18_%28YDS_6771%29.JPG

  • Доброї пори доби! Результати будуть опубліковані на сайті. Ви можете підписатися на блог і отримувати повідомлення, щоб не пропустити публікації із результатами. Якщо Ви є учасником конкурсу, то переконайтеся, що у налаштуваннях активована можливість отримувати імейли.

 87. Добрый день А существует ли предварительный отбор фото из которых жюри будет выбирать лучшие (ведьмного фотографий очевидно низкого качества)?…Если существует, то где их можно посмотреть..спасибо

 88. Підкажіть де можна ознайомитись з результатами конкурсу і коли вони будуть? Дякую

  • Результати будуть опубліковані на цьому сайті. Результати за якістю будуть опубліковані після церемонії нагородження (або в день церемонії), кількісні результати опублікуємо раніше. Якщо ви станете призером, вас повідомлять електронною поштою ще до офіційного оголошення результатів (для цього у вас має бути активована електронна пошта у Вікісховищі).

 89. У меня есть фото военного авто на постаменте, в народе ” полуторка ” называют. Это Донецкая область, Тельмановский район, село Гранитное. В списках его нет.

  • У Вас повинна бути ввімкнена опція у налаштуваннях, що Ви дозволяєте отримувати листи електронною поштою від інших користувачів. Якщо Ви будете серед переможців будь-якої номінації, то Вам напишуть. Ще гарно підписатися на на цей блог і отримувати повідомлення про нові публікації поштою. У публікаціях буде сказано про переможців.

 90. Я завантажила фотографії ще у 20-их числах, але досі не бачу себе у списку учасників конкурсу…

 91. А конкурс-2016 ще триває? до якого числа можна подавати фото.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *