Різне

Регламент, номінації, рекомендації — коротко про конкурс 2016

Оргкомітет відкриває шухляди і викладає на стіл те, що має.

  • Регламент конкурсу 2016 року. Порівняно з минулим роком змінилася лише одна річ: «Фотографії пам’яток, для яких до початку конкурсу відповідно до відомої нам інформації не було жодної ілюстрації на Вікісховищі, отримують коефіцієнт рівний 3 (для кожної пам’ятки)». У регламенті 2015 коефіцієнт становив 2.
    Вимоги до фотографій не змінились:
    — завантажені особисто автором з 1 по 30 вересня 2016 року включно за київським літнім часом;
    — формати JPEG або TIFF, роздільність не менше 0,5 МПкс як допуск до конкурсу і більше 2 МПкс — для перемоги в номінаціях за якість;
    — на фото має бути пам’ятка з конкурсних списків, а в описі — ідентифікатор пам’ятки (ID).
  • Номінації
    * десять найкращих фотографій конкурсу;
    * найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України;
    * десять учасників, які сфотографували найбільше пам’яток;
    * учасники, які сфотографували найбільше пам’яток у кожному з 27 регіонів України.
    Важливо таке: ми плануємо, що автори десяти найкращих фото конкурсу отримають рівноцінні призи. Абсолютних переможців у нашому конкурсі переважно не буває, тож так мало б бути трохи чесніше.
  • Рекомендації до фотографій:
    — Пам’ятка є основним об’єктом фотографії.
    — Об’єкт добре компонується на знімку.
    Жаб’яча перспектива не спотворює пам’ятку.
    — Добре світло; об’єкт не занадто світлий і не занадто темний.
    — Природність фільтрів, насиченості тощо.
    Рекомендації зібрано на сторінці проекту у Вікіпедії, а ще є категорія дописів тут у блозі, ми наголосимо на них окремо.

Тепер трохи детальніше. Пригадуєте, ми звели організаторів, учасників і журі за умовним круглим столом, щоб поспілкуватися про покращення конкурсу? Є записи дискусії і важливі коментарі під ними, було багато обговорень ще й по інших місцях. Регламент конкурсу лишився тим же; чому? бо пропозиції часом діаметрально протилежні. Щоб конкурс мав виключно якісні фото, треба відмовлятися від кількісних номінацій, піднімати технічні вимоги і ставити вимоги композиційні. Щоб конкурс дав фотографії усіх пам’яток, які ще не сфотографовані, треба відійти від якісних вимог, додати в регламент коефіцієнти сфотографованості і градієнти дальності. Чи можливо це поєднати, не перевантаживши учасників і нас? Ми не придумали, як. Щоб конкурс відповідав реаліям, кажуть, що варто дозволити фотографувати і пам’ятки, що не охороняються офіційно, але хто тоді має вирішувати, що таке пам’ятка, і чи вправі це робити ми, хай навіть з рекомендацій? Радше ні.

Будемо просити журі ще уважніше дивитися на знімки. Будемо просити учасників конкурсу уважніше дивитися на власні роботи і оцінювати свої сили.

Окремо ще напишемо про таке:

Як-то кажуть, не перемикайте канал 😉

Горянська ротонда. Фото — Оксана Ващук, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0
Горянська ротонда. Фото — Оксана Ващук, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Попри займенник «ми» в поясненнях, авторка допису допускає, що хтось з оргкомітету може мати інше раціо. Фото у дописі — випадкова світлина з топ-100 ВЛП 2015.

18 thoughts on “Регламент, номінації, рекомендації — коротко про конкурс 2016

  • “окреме заохочення для тих, хто ставить координати” – це потрібно просталяти при завантаженні фото де опис файлу чи в якийсь інший спосіб?

    Відповідь
  • Nataliya Shestakova

    Доброго дня. Я щойно відправила листа на ‘wlm-ua@googlegroups.com’; ‘wlm@wikimediaukraine.org.ua’ з проханням видалити із списків прив’язку до ID пам’яток тих фото, які зараз наявні у списках у такій прив’язці і які абсолютно не зображують дану пам’ятку. Реальні фото пам’яток додала, завантажу їх протягом конкурсних днів. Пам’яток усього шість, видалення цієї прив’язки потребує не більше 10-15 хвилин, а пам’ятки мають проходити як неосвітлинені на початок конкурсу, тобто 1 вересня, тому що їх реальних зображень станом на зараз у сховище Wikimedia завантажено не було (отже, 3 бали за кожну). Дуже сподіваюсь, що відповідальні особи з оргкомітету зможуть виділити сьогодні, до початку конкурсу, ці 10-15 хвилин та зробити необхідні виправлення. Заздалегідь – дуже вдячна!!

    Відповідь
  • Писав у загальній темі і ще продублюю тут так як реакції і досі немає. Виявив дублювання по Києву 2 пам’ятки мають однаковий ID 80-361-1157
    80-361-1157 Меморіальний будинок, в якому мешкав М. П. Старицький, письменник, драматург по Саксаганського вул., 93 та
    80-361-1157 Хата з села Яснозір’я Черкаського району Черкаської області у музеї Пирогів
    У чиїй компетенції перебуває редагування списків виправте будь ласка.

    Відповідь
  • Віталій

    О так! Також свого часу кілька разів писав щодо невідповідності завантажених фоточок пам*яток архітектури,але відповіді-НІЯКОЇ! Вирішив більше не надокучати подібним))

    Відповідь
      • Nataliya Shestakova

        Анатолію, Наталю, Віро, Ілля та інші зацікавлені члени оргкомітету – ми будемо вам дуже вдячні, якщо ви чітко вкажете адреси, куди можно відправляти зауваження щодо невідповідності фотографій реальним пам’яткам у списках – з тим, щоб отримати протягом дня-двох-трьох відповідь та реакцію щодо виправлення / вилучення. Як показала практика з WLE – звернення на три загальні офыційні адреси не працює, результату не було. Вкажіть, будь ласка, адреси, куди потрібно писати по WLM, щоб гарантовано отримати відповідь та результат.

        Відповідь
  • Nataliya Shestakova

    І ще запитання: як діяти, якщо я бачу абсолютно невідповідне пам’ятці фото у списку пам’яток, тобто пам’ятка у списках проходить як овсітлинена. хоча насправді такою не є? Самій видалити фото до 1 вересня. поставивши до відома оргкомітет. чи написати на загальну адресу оргкомітету з тим, щоб фото було видалено, так би мовити, “централізовано”? З останнім маю сумний досвід у WLE 2016. 1 червня 2016р. я написала офіційного листа оргкомітету на 3 офіційні адреси (‘wle@wikimedia.in.ua’; ‘wiki-loves-earth@googlegroups.com’; ‘wle-ua@wikimedia.org’) щодо повної невідповідності фото https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_Землю/Херсонська_область#/media/File:Mangres.JPG пам’ятці Дендропарк Нижньодніпровської НДС, який я фотографувала особисто – ніяких водойм на його території немає, це маленький відомчий дендропарк на закритій території. По сьогодні я не отримала ЖОДНОЇ відповіді від оргкомітету, фото із списків не видалено. Чи не повториться подібна історія з WLM 2016? Заздалегідь – дякую за відповідід на запитання!

    Відповідь
  • Nataliya Shestakova

    Питання щодо поповнення списків пам’яток – у списках є певний ряд пам’яток з поміткою “щойно віднайдені”. Хто приймає рішення про їх включення у список? Чи включаються пам’ятки виключно при наявності рішення міської влади (як, наприклад, із школами Лохвицького земства, з якими усе літо працював Іван Биков, і по яким вже прийняте офіційне рішення) чи, наприклад, якщо у списках немає залишків відомоє турецької фортеці Кизикермен (https://uk.wikipedia.org/wiki/Кизикермен), а це явно пам’ятка державнного значення, то я може написати звернення до членів журі із обгрунтуванням і пам’ятку буде включено у списки?

    Відповідь
    • Анатолій Гончаров

      У нас у списках присутні пам’ятки і щойно виявлені об’єкти культурної спадщини. Щойно виявлені ми додаємо за тими списками, які надають ОДА. На жаль, не всі ОДА надають списки щойно виявлених. А деякі надають але не всі. Тому іноді доводиться збирати по крупицях. Школи Лохвицького земства будуть включені після того як Биков надішле копію наказу 9яку він обіцяв дістати). По Кизикермену: у реєстрах державно значення її нема (власне ці реєстри – це 4 постанови: РМ УРСР № 970 1963 року, № 442 1979 року, КМУ 928 2009 року, 929 2012 року — їх можна знайти на сайті ВРУ). А по пам’ятках місцевого значення і щойно виявлених об’єктах ОДА нам надала лише історію, монументальне мистецтво і археологію (архітектура є лише по Херсону). І в них цієї фортеці нема. Там проблема в тому, що в областях зазвичай архітектурою відає одне управління/департамент ОДА, а історією, мистецтвом і археологією (хоча для неї буває теж окреме управління) — інше (здається тільки в Одеській ОДА і КМДА є окреме управління по культурній спадщині, яке всіма пам’ятками і ОКС відає). І часто нам присилають лише з одного управління списки. Ми надішлемо запит до управління містобудування і архітектури ХОДА, щодо відповіді повідомимо.

      Відповідь
      • Nataliya Shestakova

        Анатолію, дякую! Коли будете робити запит по Бериславу – запитайте, будь-ласка, окрім фортеці Кизикермен (це якраз історія, а не архітектура) + пам’ятного знаку козакам низового Війська Запорізького, які штурмом узяли цю фортецю (в центрі майданчику фортеці), ще про пам’ятник-каплицю на братській могилі героїв Кримської війни 1853-1856 р.р. на місцевому цвинтарі біля мосту на виїзді з Берислава – це, я певна, також пам’ятка загальноукраїнського значення. Обидві пам’ятки чітко вказані географічно на Wikimapia.

        Відповідь
  • Nataliya Shestakova

    Питання ,пов’язане із декомунізацією. Здається, я його вже ставила. В офіційних списках пам’яток все іще присутні об’єкти, пов’язані із революційно-комуністичним минулим. Де була можливість – я чесно фотографувала пусте місце на місці знятої таблички чи знесеного пам’ятника (якщо про це по цей час не було повідомлено у описі пам’ятки) – як доказ проведеної місцевою владою декомунації або, у ряді випадків, як відсутність такої роботи при наявності таблички. Питання: чи будуть виключені пам’ятки, які підпадають під закон про декомунізацію, із загальних списків пам’яток? В сезоні 2016 чи сезоні 2017?

    Відповідь
    • Якщо пам’ятку знято з охорони і ми маємо про це документ, її буде прибрано зі списків і з конкурсу. Якщо не знято або не знаємо — то вона залишається. Цього року ми знову надсилали запити на списки пам’яток, зараз Ahonc якраз оновлює списки, відповідно до отриманих відповідей.

      Відповідь
    • Анатолій Гончаров

      наразі Мінкульт видав 4 накази щодо «незанесення» пам’яток до реєстру (принаймні на їхньому сайті вдалося знайти лише 4), такі об’єкти ми зі списків вилучаємо або позначаємо, що вони виключені, і в конкурсі вони брати участь не будуть (хоча фото вантажити вам ніхто не забороняє). Наразі у списку Дніпра такі пам’ятки позначені. Але там є певні нюанси, так Тернопільська область, коли нам надавала списки (ще до декомунізації), вони були відразу без пам’ятників Леніну, Марксу, Калініну і т.п., і в наші списки ми їх відповідно не додавали. Проте наказом МКУ від 04.04.2016 № 200 по Тернопільській області виключено 156 пам’яток (більшість із них — пам’ятники Леніну)… Значить вони там були… Тепер не зрозуміло, що з ними робити…

      Відповідь
      • Nataliya Shestakova

        Дякую за відповідь. Думаю, оскільки МКУ підтвердили виключення – включати заново. мабуть, сенсу немає…
        Буду слідкувати за оновленням списків. Як ви думаєте, у оргкомітету буде можливість виключити усі декомунізовані пам’ятки до 1 вересня чи корегування пам’яток буде відбуватись протягом вересня місяця? Щоб потім не виникло непорозумінь із учасниками, які будуть вантажити світлини.

        Відповідь
  • “технічну підтримку користувачів, хто планує завантажувати великі серії”
    Я так розумію мова йде про це? – http://wikilovesmonuments.org.ua/yakshcho-treba-dopomoha-iz-zavantazhenniam/
    Дуже хотілося б, що б таку можливість і вимоги до атрибутування фото (щоб тоді робот міг все правильно порозгрібати) оголосили ще ДО початку конкурсу, наприклад, прописавши як один з варіантів завантаження у правій колонці сайту. Таким чином поставивши всіх користувачів в рівні умови

    Відповідь
      • так, вже бачив, дякую!!!
        ІМХО ви так собі ускладнюєте життя, підстроюватися під кожного і його систему 🙂 Але ж, хай так буде 🙂

        Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *