Різне

М — мотивація

Стеля в головній залі Шарівського палацу. Автор фото — Maksimryabenko, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0.
Стеля в головній залі Шарівського палацу. Автор фото — Maksimryabenko, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0.

На календарі 23 вересня, попереду — останні вихідні і останній тиждень конкурсу. Пам’ятайте, що на наш конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини можна надсилати файли до останньої хвилини доби 30 вересня за київським часом.

Зараз по Україні де-не-де кропить дощик, але переважно перемінна хмарність із сонечком, а це означає, що є купа шансів половити гру світла і тіні на стінах, схилах, боках і дахах пам’яток усіх категорій, розмірів, мастей і віку. Апарат в руки — і гайда! Завантажуватимете, коли дощ ітиме 🙂

У намаганнях надихнути побільше людей з фотоапаратами до участі в конкурсі спробували скласти таку собі мотиваційну абетку. Вийшло радше схоже на загалом глосарій конкурсу — але дивіться самі.

Актуальність. Ми вже вп’яте проводимо конкурс і всі роки приймаємо на конкурс фотографії усіх пам’яток, бо час іде, і чим актуальніші маємо фото — тим ліпше.
Будьте рішучими! Один з девізів Вікіпедії і всього вікімедійного руху.
Вікіпедія. Дестинація усіх найкращих фотографій.
Гармидер. Те, що відбувається за лаштунками, але зробімо вигляд, що ви цього не бачили.
Ґрати. Бувають такі красиві ковані ґратки на вікнах і балконах пам’яток — очей не відвести. Дехто і не відводить, дивлячись через об’єктив (див. фото нижче).
Декомунізація. Важливий процес у країні, який ускладнив життя організаторам конкурсу — досі тільки додавали пам’ятки у списки, а тепер наче й вилучати треба. Що ми вирішили робити з пам’ятками, позбавленими статусу, ще напишемо якось.
Енциклопедичність. Складно пояснити всю палітру цього слова, але якщо вашою світлиною можна проілюструвати статтю в енциклопедії — значить, усе правильно.
Є. Ви бачили, скільки у списках всього є? Ми знаємо, а все одно диву-є-мося.
Журі. Тримаємо в секреті уже запрошених осіб і панічно шукаємо іще гравців у команду: 23 тисячі фото і ще тиждень конкурсу — це вам не жарти.
Запити. Тільки надсиланням запитів на інформацію в органи державної влади ми отримуємо списки пам’яток. Інколи відповіді на наші запити значно відрізняються у різні роки, і не відомо, чи то якісь пам’ятки зняли з обліку, чи щось інше сталось. (Тут можна нас пожаліти).
Інформативність. Те, що очікується від фотографії.
Їздити. Те, що доводиться робити нашим учасниками, бо деяких пам’яток ще й трохи далеко діставатися.
Йменування. Маленьке спостереження: не треба писати всю величезну назву пам’ятки у назві завантажуваного файлу. Назва файлу хай буде коротка, а там далі є опис — в описі можна більше.
Коефіцієнт за новосфотографовані пам’ятки. Фотографії пам’яток, для яких до початку конкурсу відповідно до відомої нам інформації не було жодної ілюстрації у Вікісховищі, отримують коефіцієнт рівний 3 (для кожної пам’ятки).
Листопад. У кінці цього місяця ми плануємо нагородити переможців, але про це ще рано думати, поки ви не всі можливі світлини подали на конкурс.
Майстер завантаження. Користуйтеся конкурсним завантажувачем, тоді ваші фото матимуть помітку про те, що вони завантажені на конкурс.
Налаштування. Кожен учасник конкурсу є тепер зареєстрованим користувачем Вікісховища, тож на дозвіллі загляньте у свої налаштування: хай краще у вас там буде вказана електронна адреса і дозволено надсилати листи — щоб ми могли зв’язатися за потреби, а ви — могли відновити пароль.
Охайність. Якщо на фото має бути будинок, то він має бути там цілком, якщо за задумом сфотографовану якусь деталь — тоді має бути деталь. Фото, на якому не видно першого поверха в намаганні приховати автомобілі-людей-негарні-вивіски — це якось …неохайно.
Пам’ятка. Це саме те, що має бути основним об’єктом фото.
Роздільність. 0,5 МПкс як допуск до конкурсу і більше 2 МПкс — для перемоги в номінаціях за якість. Ми поважаємо професійні інтереси фотографів і просимо завантажити максимально можливу роздільність тільки пізніше у переможців (примітка: з 2017 року враховується лише роздільність на момент закінчення конкурсу).
Списки. Якщо у вас закінчилися фото, але не закінчився час, можете попроглядати списки на наявність відвертих помилок, і писати про них нам.
Тисячі їх. Фотографій. Але пам’яток набагато більше. У вас ще не скоро з’явиться виправдання «та вже все пофотографували» — якщо взагалі.
Україна. Ми з вами зараз говоримо про українську частину конкурсу. Але якщо у вас є фото пам’яток інших країн — шукайте їх у списку учасниць і беріть участь ще й там; ще є час.
Фільтри і Photoshop. Не заборонене ні те, ні інше, аби в розумних межах.
Хтось. Вічно винний член оргкомітету, який досі не організував використання минулорічних фотографій конкурсу у статтях Вікіпедії. Але ви можете допомогти Хтосю; він буде вдячний.
Цінність. Для нас ваші фото цінні вже тим, що вони є. Художню цінність оцінять члени журі, як і цінність інформативну.
Час. Те, чого завжди хочеться мати більше. Тож давайте використаємо той, що є, з користю — користю для конкурсу 😉
Шухляди. Якщо у вас є власні фото десятирічної давності, поділіться ними теж. Ми щодня отримуємо сповіщення, що деякі пам’ятки у списках по факту вже знищені — раптом у вас є їхні фото?
Ще. Скільки б не було додано пам’яток у списки і подано фотографій — хочемо ще.
ЮНЕСКО. Підтримує міжнародний фотоконкурс Wiki Loves Monuments; нехай те, що ви долучаєтеся до міжнародного проекту, що має високу підтримку, підніме вам дух і надихне до активної участі.
Якісне зображення. Статус, який зображенню присвоює спільнота Вікісховища. Номінуйте свої фото на отримання статусу, не соромтеся 🙂

І, як завжди, запитуйте. Ті, хто вариться у казанах конкурсу, можуть не знати, що не зрозуміло ззовні — поки ви не запитаєте 🙂

Будинок № 29 на вулиці Пекарській у Львові. Автор фото — Aeou, вільна ліцензія CC BY-SA 3.0
Будинок № 29 на вулиці Пекарській у Львові. Автор фото — Aeou, вільна ліцензія CC BY-SA 3.0

14 thoughts on “М — мотивація

  • Провсяк випадок продублюю ще тут. Можливо хтось з органозаторів відреагує до кінця конкурсу.
    По Львову 2 пам’ятки мають однаковий ID 46-101-0146
    ID 46-101-0146 монастир кармелітів босих, Винниченка вул., 30 та
    ID 46-101-0146 Монастирські келії, Винниченка вул., 30
    Виправте будь ласка.

    Відповідь
      • Константинъ Буркут

        Вважаю як мінімум некоректним змінювати по ходу конкурсу ID пам’яток і на цій підставі знімати бали з учасників, які вантажили фотографії під старими ID. Йдеться про Алею Героїв в Парку Вічної Слави (Київ). Прошу повернути мені і суперникам, що втрапили в аналогічну халепу не зі своєї вини, законно зароблені бали!

        Відповідь
        • Nataliya Shestakova

          Костянтине, наприклад, у Полтаві 11 вересня (!!) змінили списки пам’яток – кілька об’єктів злили (якщо вони дублювались під “різними іпостасями”), а більше 70 (!) додали. Я була б дуже вдячна шановним членам оргкомітету якщо б списки оновлювались хоча б за кілька тижнів ДО початку конкурсу 1 вересня, а не тоді, коли можливість їздити регіонами вже дуже обмежена у часі, бо треба займатись вже відзнятим матеріалом. Коли списки оновлюються по ходу конкурсу = ви ставите “резидентів” міст, для яких оновлені списки, у нерівні умови з іншими учасниками

          Відповідь
          • Константинъ Буркут

            Наталю, цілком Вас підтримую і звертаюся до шановного Оргкомітету з проханням якомога швидше виправити ситуацію!

        • Моє прохання змінити ID більше стосувалося того що два різні об’єкти мали однакове ID і 5 років цього ніхто не помічав. Те що я це помітив лише під час конкурсу ну не знаю. Гадаю всі тількиб виграли від цього. А щодо Алеї героїв то це дійсно негарній вчинок. Причому в мене більше половини фотографій взагалі зникло, а не потрапили під один ID.

          Відповідь
          • Ми оновлюємо списки тоді, коли вдається отримати відповідь зі списками (дуже часто нам присилають відсилки й перенаправлення до інших установ чи департаментів). Ми глянемо щодо ІД, але вже після конкурсу. Особливо ті, що змінилися. Так, ми вважаємо, що через такі речі не повинні страждати учасники і ми це врахуємо підбиваючи підсумки. Але й залишати неоновленою інформацію у списках, коли є вже нові дані, ми не можемо. Для нас це теж місяць, який ми найбільше приділяємо конкурсу у вільний від роботи час…

  • Константинъ Буркут

    Не знаю, чи доречно по ходу конкурсу освітлинювати неосвітлинені позиції у списках пам’яток. Мені особисто надзвичайно приємно, що деякі з моїх фотографій потрапили на сторінку “Вікі любить пам’ятки/Київська область/Переяслав-Хмельницький”, проте іншим учасникам буде неможливо знайти неосвітлинені до конкурсу позиції. Думаю, що для збереження фейр-плей, до кінця конкурсу поруч з назвами пам’яток, які не мали фотографій, слід лишати білі плями.

    Відповідь
    • Nataliya Shestakova

      Костянтине, якщо ви пам’ятаєте, минулого року так і було – фото пам’яток потрапляли до списку тільки після 1 жовтня. Шановні члени Оргкомітету, а що, політика у цьому питанні критично змінилась для ВЛМ 2016? Будемо дуже вдячні за якомога скорішу відповідь та виправлення ситуації.

      Відповідь
      • Наша політика не змінилася. Оргком нічого не вставляв. Можливо інші користувачі. Зараз гляну, дякую!

        Відповідь
  • Соррі за офф-топ. Чи може хтось пояснити користувачу Max Bond, що не варто вантажити купу майже однакових фото одного і того самого об’єкту? Наприклад:
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:100DJI_0001.jpg
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:101DJI_0001.jpg
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:102DJI_0001.jpg
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:103DJI_0001.jpg
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:104DJI_0001.jpg
    і т.д.
    Я розумію, що то розкадровка відео з дрону, але навіщо ж засмічувати Вікісховище?
    Всеодно рахується не кількість фото, а кількість об’єктів!!!

    Відповідь
  • Володимир Володимирович

    Нафіг декомунізацію! Роби комунізацію!
    НАШ РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ ПОКАРАЄ
    ВЕСЬ СВІТ ВІД ЄВРОПИ ДО НЕВИ НА СХІД
    НАД ЗЕМЛЕЮ СКРІЗЬ БУДЕ СПІВ
    СТОЛИЦЯ, ГОРІЛКА, РАДЯНСЬКИЙ ВЕДМІДЬ
    Just remember: only communism has no end; communism will prevail.
    Слава Україні!

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *