АнонсиВікіпедійнеНовини / NewsСтатті

Пишемо про пам’ятки культури до Вікіпедії

З 1 до 29 лютого у Вікіпедії проходить акція зі створення та поліпшення статей про об’єкти культурної спадщини України (архітектури, історії тощо). Місячник статей — це важлива складова процесу наповнення українського розділу Вікіпедії інформацією про пам’ятки культури. За всі роки конкурсу, у Вікісховище було завантажено понад 280 тисяч світлин, на яких зображено більш ніж 34 тисячі пам’яток, що розташовані на території України. Завдяки учасникам конкурсу та всім, хто завантажував фотографії у Вікісховище, багато пам’яток мають свої світлини, однак досі чекають на власні статті.

Список статей до створення та покращення можна знайти тут. Можете обрати пам’ятку національного значення, яка вже має фотографію, але ще не має власної статті, доповнити вже існуючі статті фотографіями чи новою інформацією.

Василівська дерев’яна церква у с. Сіль Закарпатської області, пам’ятка культури національного значення все ще не має статті у Вікіпедії. Автор фото: Антон Шигімага, CC BY-SA 3.0

Наприклад, досі немає статей про 83 будівлі у історичному центрі Львова, а щонайменше 89 пам’яток національного значення у Рівненській області мають свої фото, але не мають статей, понад 400 об’єктів у Києві , 63 у Харківській області, 66 у Черкаській також мають фото, але все ще не представлені статтями у Вікіпедії. І, звісно, це лише частина. Для зручності, статті до створення/поліпшення посортовані за регіонами. Перелік не є вичерпним.

Про комплекс будівель купця у Могилів-Подільському Вінницької області також статті у Вікіпедії поки що немає. Автор фото: Demmarcos, CC BY-SA 4.0

Детальніше про умови конкурсу читайте тут: Умови конкурсу.

Вікімедіа Україна

Вікімедіа Україна

Якщо Ви не писали статті до Вікіпедії раніше, Вам може стати в нагоді пам’ятка початківцямшпаргалка чи брошура для редагування.

Ось покрокова інструкція, як створити статтю:

  1. Якщо Ви не зареєстровані у Вікіпедії, створіть собі обліковий запис;
  2. Оберіть тему для статті. Можете перейти на сторінку зі списком запропонованих статей та обрати собі до написання (цей перелік не є вичерпним!). Ви також можете поліпшувати уже наявні статті. Також, якщо Ви завантажували фото в рамках конкурсу «Вікі любить пам’ятки», чому б не створити статтю про пам’ятку, яку Ви сфотографували?
  3. Обравши тему, впишіть назву статті у поле пошуку Вікіпедії й натисніть клавішу Enter. Якщо такої статті ще немає, Вікіпедія запропонує Вам її створити;
  4. Коли Ви клацнете «створити статтю…», відкриється віконце редагування нової статті.
  5. Напишіть текст статті. Пам’ятайте — стаття має посилатися на авторитетні джерела, але Ви не повинні копіювати готового тексту й вставляти в статтю.
  6. Працюючи над статтею, Ви можете періодично зберігати її. Можна також додати на початку тексту код {{Пишу}} (таким чином інші дописувачі знатимуть, що над статтею в цей час хтось працює);
  7. Додайте до статті шаблон-картку (якщо така існує про для Вашого типу об’єкту). Ось приклад такої картки. Якщо це стаття про особу — скористайтеся шаблоном Особа чи Науковець. У статті про музей Вам підійде цей шаблон.
  8. Додайте статтю до відповідної категорії пам’яток (для цього у кінці статті додайте текст [[Категорія:Назва потрібної категорії]]).

Детальніше про оформлення та структуру можна почитати тут: Вікіпедія:Стиль.

Ви можете додати до статті, яку створили або поліпшили, світлину пам’ятки. У цьому Вам може допомогти цей короткий відеоролик:


Зазначення авторських прав:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *