Оголошення конкурсу «Вікіпедія любить пам’ятки»

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» спрямований на збір світлин пам’яток — але не просто так, а для того, щоб їх можна було використати в проектах Вікімедіа. Шкода, коли інколи їх просто немає в чому використовувати — у Вікіпедії про чимало пам’яток статей ще просто немає.
Тому, як ми й обіцяли, оголошуємо про старт конкурсу статей про пам’ятки «Вікіпедія любить пам’ятки». Конкурс триватиме з 7 березня по 5 квітня; його правила можна почитати за цим посиланням. Упродовж чотирьох тижнів (до 3 квітня) ви матимете змогу писати і поліпшувати статті енциклопедії, а до 5 квітня, тобто вже після завершення основного часу, можна буде поліпшувати створене відповідно до зауважень журі.
Щоб дізнатися, про які пам’ятки можна писати, дивіться зокрема список статей до створення.
На фото — Успенська церква у с. Сильченкове (Чернігівська область), про яку також ще немає статті у Вікіпедії…
Успенська церква, с. Сильченкове by Козлов Сергей (BlackDolphin) (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Автор фото: Козлов Сергей (BlackDolphin) [CC BY-SA 4.0]

7 думок щодо “Оголошення конкурсу «Вікіпедія любить пам’ятки»

  1. Доброго вечора! Підскажіть, а у цьому році буде конкурс фотографій чи тільки конкурс статей?

    • Конкурс фотографій цього року теж планується проводити. Але точно буде відомо влітку, буде він чи ні.

  2. Між конкурсом фотографій і конкурсом статей – велика різниця: неякісні фотографії залишаться невикористаними у Вікісховищі, а помилковими статтями користуватимуться користувачі. Слідкую за публікаціями про пам’ятки свого міста. Перший тиждень показав: конкурс спонукає до кількості статей, але не до якості. У багатьох конкурсних статтях містяться помилкові, часом абсурдні твердження. Після завершення буде необхідно це все виправляти, роботи не менше, аніж на написання. А хибну, некваліфіковану інформацію вже буде поширено. Заохочення масовості у написанні текстів шкодить якості інформації.

    • Просто не всі списки наразі вікіфіковані. Ви можете писати про будь-яку пам’ятку з реєстру, про яку ще нема статті.

  3. Почему данный конкурс проводися только Украине? Россия не попала в списки участников.

    • Этот конкурс о памятниках Украины в украиноязычной Википедии. Каждая страна сама решает проводить им такой конкурс или нет. Видимо в России решили не проводить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *