Вікі любить пам’ятки

Щоб узяти участь в конкурсі, слід:

«Вікі любить пам’ятки» — українська частина загальносвітового конкурсу Wiki Loves Monuments, метою якою є фотографування та викладання у вільний доступ фотографій об’єктів історико-культурної спадщини країн-учасниць.

В Україні в поле зору об’єктивів учасників мають потрапити пам’ятки перш за все з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також пам’ятки, облік яких ведуть обласні державні адміністрації. Оскільки списки пам’яток продовжують надходити, організатори проекту готують відомості про ці пам’ятки, формують їхні унікальні ідентифікатори та географічні координати і адреси. Але основна робота учасників конкурсу — зробити фотографії об’єктів і завантажити їх під вільною ліцензією в Вікісховище. Ця частина проекту почалася в усіх країнах, що беруть участь в проекті, 1 вересня і триватиме рівно місяць. Детальніше…

16 думок щодо “Вікі любить пам’ятки

 1. Моїх пам’яток архітектурно-історичного значення немає в переліку, тому в ID буду ставити нулі (ви так комусь рекомендували)

  • Наскільки я розумію, ви з Рівненщини. Станом на сьогодні на Рівненщині є повні списки усіх наявних в області пам’яток. Тож якщо ви не можете знайти якийсь об’єкт, найімовірніше, він не має статусу пам’ятки

 2. Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи можна переглянути статистику по українських регіонах? Зокрема, мене цікавить, яке місце в Україні займає Дніпропетровська область по кількості завантежених фото?

 3. Андрей, здравствуйте! Спасибо за модерирование и помощь в таком замечательном проекте. Вопрос. Если в списке памятников отсутствует Массандровский парк (Массандра, г. Ялта, АРК), есть возможность его включить в перечень? Есть возможность иным способом опубликовать фото, координаты Массандровского парка. Он очевидно относится к историческому наследию, т.к. был организовать Воронцовым до Никитского ботанического сада.

  • Доброго дня, я вніс Массандрівський парк у нашу чергу, думаю що нам треба буде внести усі парки садово-паркового мистецтва Криму і не тільки Криму. Коли ми зверталися до місцевих органів влади, ті про них чомусь забули… Можете поки що просто завантажити фотографії, вказавши в полі ID “0”.

 4. Что-то я не совсем понял как это сделать.
  Хотя готов поделиться кое-какими фотографиями памятников Киева.

 5. Есть список памятников культуры и истории УССР – он почти полностью и сейчас сохранился.

  • На жаль, у 2009 році Кабінет міністрів України постановою № 928 від 3 вересня 2009 скасував реєстр пам’яток історії, мистецтва та археології та почав замість цього новий, де поки що переважно 20-30 пам’яток на область. Пам’ятки архітектури, натомість, залишилися, зараз ми перевіряємо, в більшості областей вони вже є в конкурсних списках, за кілька днів уже будуть в усіх.

 6. по ссылке на википедию сказано что список памятников только на стадии формирования, и что теперь?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *