Триває оновлення списків пам’яток

Список пам'яток Корсунь-Шевченківського району
Список пам’яток Корсунь-Шевченківського району

На початку серпня волонтери надіслали запити до 27 регіональних управлінь або департаментів культури. У запитах ми просили надіслати пам’ятки архітектури, археології, історії та монументального мистецтва національного та місцевого значення. З 27 регіонів станом на вечір 21 серпня відповіді отримано з 23-х, з них 20 зі списками: 19 областей надали запитувані списки, і ще одна область надіслала лише списки з сайту Мінкульту. З Вінницької, Дніпропетровської, Черкаської та Чернігівської областей відповідей не отримано. На жаль, Дніпропетровщина та Черкащина не відповіли на наш запит і минулого року.

Найбільш повні списки надіслали Закарпатська, Кіровоградська, Харківська та Хмельницька області. Вони надали пам’ятки всіх зазначених типів, а також надіслали додаткові списки інших категорій пам’яток (таких як щойно виявлені або всесвітнього значення). Списки пам’яток усіх зазначених типів також надіслали Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська та Чернівецька області. Київська та Полтавська ОДА не надали пам’яток археології, проте надіслали додаткові списки (особливо цікавою була відповідь з Полтавщини, де був наданий також перелік втрачених об’єктів культурної спадщини, історичних будівель та зелених зон Полтави), Житомирська і Запорізька не надали списків архітектури.

Херсонська і Миколаївська області надали тільки пам’ятки історії та монументального мистецтва, а щодо решти типів порадили звернутися до інших управлінь. Управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської ОДА і Міністерство культури Криму повідомили, що не є розпорядниками інформації, та порадили звернутися до інших управлінь. У відповідь на уточнені запити ми отримали повний список пам’яток Одещини (разом із щойно виявленими) та пам’яток археології Миколаївщини. У Донецькій області не змогли знайти відповідальної особи, тож ми змогли отримати лише списки пам’яток архітектури від Управління містобудування та архітектури Донецької ОДА.

Найбільший курйоз стався на Чернігівщині: у місцевій ОДА не відповіли на запит, тому наш волонтер пішов туди особисто на прийом. Йому надали лише списки з сайту Мінкульту, в наданні інших списків було відмовлено зі словами «Ви от бульдозером всьо вириєте і вкрадете».

Оскільки з Донеччини, Дніпропетровщини, Черкащини, Чернігівщини та Вінниччини ми не отримали жодних списків, було вирішено надіслати додаткові запити до райдержадміністрацій. Найоперативнішою була Корсунь-Шевченківська РДА Черкаської області: вони поки єдині, хто надіслав списки пам’яток району.

До початку конкурсу залишається 10 днів, тож ми робимо все можливе, щоб список пам’яток для фотографування був якомога повнішим!

1 коментар до “Триває оновлення списків пам’яток

  • 22/08/2013 о 01:59
    Permalink

    ще був запит до мінкульту. 9 липня вони написали, що їм треба місяць, щоб підготувать відповідь. тобто, там мало б бути більше, ніж на сайті. але так і не надали :((

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *