Триває оновлення списків пам’яток
На початку серпня волонтери надіслали запити до 27 регіональних управлінь або департаментів культури. У запитах ми просили надіслати пам’ятки архітектури, археології, історії та монументального мистецтва національного та місцевого значення. З 27 регіонів станом на вечір 21 серпня відповіді отримано з 23-х, з них 20 зі списками: 19 областей надали запитувані списки, і ще одна область надіслала лише списки з сайту Мінкульту. З Вінницької, Дніпропетровської, Черкаської та Чернігівської областей відповідей не отримано. На жаль, Дніпропетровщина та Черкащина не відповіли на наш запит і минулого року.
Найбільш повні списки надіслали Закарпатська, Кіровоградська, Харківська та Хмельницька області. Вони надали пам’ятки всіх зазначених типів, а також надіслали додаткові списки інших категорій пам’яток (таких як щойно виявлені або всесвітнього значення). Списки пам’яток усіх зазначених типів також надіслали Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська та Чернівецька області. Київська та Полтавська ОДА не надали пам’яток археології, проте надіслали додаткові списки (особливо цікавою була відповідь з Полтавщини, де був наданий також перелік втрачених об’єктів культурної спадщини, історичних будівель та зелених зон Полтави), Житомирська і Запорізька не надали списків архітектури.
Херсонська і Миколаївська області надали тільки пам’ятки історії та монументального мистецтва, а щодо решти типів порадили звернутися до інших управлінь. Управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської ОДА і Міністерство культури Криму повідомили, що не є розпорядниками інформації, та порадили звернутися до інших управлінь. У відповідь на уточнені запити ми отримали повний список пам’яток Одещини (разом із щойно виявленими) та пам’яток археології Миколаївщини. У Донецькій області не змогли знайти відповідальної особи, тож ми змогли отримати лише списки пам’яток архітектури від Управління містобудування та архітектури Донецької ОДА.
Найбільший курйоз стався на Чернігівщині: у місцевій ОДА не відповіли на запит, тому наш волонтер пішов туди особисто на прийом. Йому надали лише списки з сайту Мінкульту, в наданні інших списків було відмовлено зі словами «Ви от бульдозером всьо вириєте і вкрадете».
Оскільки з Донеччини, Дніпропетровщини, Черкащини, Чернігівщини та Вінниччини ми не отримали жодних списків, було вирішено надіслати додаткові запити до райдержадміністрацій. Найоперативнішою була Корсунь-Шевченківська РДА Черкаської області: вони поки єдині, хто надіслав списки пам’яток району.
До початку конкурсу залишається 10 днів, тож ми робимо все можливе, щоб список пам’яток для фотографування був якомога повнішим!
ще був запит до мінкульту. 9 липня вони написали, що їм треба місяць, щоб підготувать відповідь. тобто, там мало б бути більше, ніж на сайті. але так і не надали :((