Як узяти участь

Участь у конкурсі може взяти кожен охочий! Для цього треба зробити три кроки:

   1. Зареєструватися у Вікісховищі (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
   2. Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
   3. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Для участі у спецномінаціях потрібен додатковий крок.

Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — свої власні. На конкурс можна надсилати будь-які фотографії, але важливо, щоб вони були якісними.

Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читати тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».

Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)

Поради:

Номінації конкурсу 2019:

   • за найкращі фотографії — 10 перших місць
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
   • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце

Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.

Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно власне призи переможці обирають собі самі в рамках призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм 🙂

338 думок щодо “Як узяти участь

 1. Випадково побачила ваш конкурс. Стала цікаво. Знайшла у списку свою вулицю і виявила, що не всі фото відповідають даним адресам. Таке допускається? Наприклад: Львів, вул. Наливайка 11 – дві фотографії одна з яких “круглий балкон” має відношення до буд. 15 ( нема в списку), а не до 11.

  • Доброго вечора! Дякуємо за цікавість до конкурсу! Звичайно, помилки трапляються. І ми тоді намагаємося їх виправити. Мова йде про це фото, так? https://commons.wikimedia.org/?curid=62371008 П.С. Виправили, дійсно не будинок №11. Спасибі за уважність!

 2. У селі Журавники Пустомитівського району є старий панський маєток, орієнтовно 19 ст., довгий час використовувався як школа/клуб.

  • Доброго дня! На жаль, у списках від Львівської ОДА, які ми отримали цього року, цей маєток не є вказаний як такий, що охороняється… Тож ми не можемо додати його до списків. Але Ви все одно можете завантажити його світлину до Вікіпедії, щоб вона була у статті: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=294826

 3. Доброї ночі! У переліку пам`яток Полтавської області Лохвицького р-ну відсутня земська школа архітектора О.Сластіона у с. Піски. Я не знаю її реєстраційний номер і таке інше, але ця школа дійсно заслуговує на увагу і вона гине. Хоч фото залишиться…
  До речі, варто було би виправити назву с. Васильки (написано Валильки) біля пам`ятки: Братська могила радянських воїнів і партизан (ів)
  Дякую)

  • Ми, на жаль, не можемо внести пам’ятку до списків, якщо у неї нема офіційного статусу. У списках, що нам передала Полтавська ОДА такої школи не значиться. Є школа земська двокомплектна у с. Пісочки Лохвицького району, але не у Пісках… Але Ви все одно можете завантажити світлину до Вікіпедії, щоб вона використовувалася у статтях

 4. Список пам’яток Сумської області “частово готовий” Як прийняти участь у конкурсі, якщо не можливо виконати 2 пункт умов конкурсу?
  Якщо в готовому списку таки не буде необхідної пам’ятки, що робити?
  Дякую за відповідь.

  • Якщо у Вас є фото пам’ятки, якої нема у списку, напишіть на оргкомітет: wlm-ua @ googlegroups.com
   Ми пошукаємо чи є у нас якісь відомості про неї чи напишемо додатковий запит на Сумську область. Ви також можете у листі додати фото охоронної таблиці пам’ятки, якщо маєте можливість зробити його

 5. Я завантажила фотографії ще у 20-их числах, але досі не бачу себе у списку учасників конкурсу…

  • У Вас повинна бути ввімкнена опція у налаштуваннях, що Ви дозволяєте отримувати листи електронною поштою від інших користувачів. Якщо Ви будете серед переможців будь-якої номінації, то Вам напишуть. Ще гарно підписатися на на цей блог і отримувати повідомлення про нові публікації поштою. У публікаціях буде сказано про переможців.

 6. У меня есть фото военного авто на постаменте, в народе ” полуторка ” называют. Это Донецкая область, Тельмановский район, село Гранитное. В списках его нет.

  • “Полуторка” не являється державною пам”яткою. Ту машину хлопці там поставили.

 7. Підкажіть де можна ознайомитись з результатами конкурсу і коли вони будуть? Дякую

  • Результати будуть опубліковані на цьому сайті. Результати за якістю будуть опубліковані після церемонії нагородження (або в день церемонії), кількісні результати опублікуємо раніше. Якщо ви станете призером, вас повідомлять електронною поштою ще до офіційного оголошення результатів (для цього у вас має бути активована електронна пошта у Вікісховищі).

 8. Добрый день А существует ли предварительный отбор фото из которых жюри будет выбирать лучшие (ведьмного фотографий очевидно низкого качества)?…Если существует, то где их можно посмотреть..спасибо

  • Доброї пори доби! Результати будуть опубліковані на сайті. Ви можете підписатися на блог і отримувати повідомлення, щоб не пропустити публікації із результатами. Якщо Ви є учасником конкурсу, то переконайтеся, що у налаштуваннях активована можливість отримувати імейли.

 9. Де можна зробити нотатки, якщо виявилось, що хтось завантажив неправильне фото? Ось наприклад тут не Інститут сільського господарства, а Сільськогосподарчий технікум (зовсім інша будівля):
  https://commons.wikimedia.org/?curid=36047795

 10. Доброго времени суток.
  Обратил внимание что в список достопримечательностей города Новоград-Волынский не попал памятник воздвигнутый новоград-волынцами на честь 25 годовщины освобождения города от немецко-фашистских захватчиков. Который установлен при входе в городской парк. Это 76-мм дивизионная пушка образца 1942 года на пьедестале.

  • Этот памятник есть в списке под названием «Пам’ятний знак на честь військових з’єднань і частин, які визволяли місто від фашистських загарбників» (ID 18-110-0024)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *