Як узяти участь

Участь у конкурсі може взяти кожен охочий! Для цього треба зробити три кроки:

   1. Зареєструватися у Вікісховищі (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
   2. Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
   3. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Для участі у спецномінаціях потрібен додатковий крок.

Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — свої власні. На конкурс можна надсилати будь-які фотографії, але важливо, щоб вони були якісними.

Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читати тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».

Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)

Поради:

Номінації конкурсу 2019:

   • за найкращі фотографії — 10 перших місць
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
   • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
   • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце

Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.

Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно власне призи переможці обирають собі самі в рамках призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм 🙂

338 думок щодо “Як узяти участь

 1. У шапці цієї сторінки необхідно виправити з “ЗАВАНТАЖИТИ фотографію … працюватиме лише цей в період” на “працюватиме лише в цей період”.

 2. 6-254-0029 Пам’ятний знак на честь загиблих бійців УПА с. Городець на території церкви

  Це село не належить до Сарненського району тут помилка

  Можливо інше село інше або район не той вказали с.Городець Володимирецького району. Перевірте в чому помилка????

  • Рівненська облрада три роки поспіль надавала нам списки з селом Городець Сарненського району. Жодної інформації про цей пам’ятний знак, крім того, що він встановлений у 2000 році, немає. Якщо ви знаєте, що це має бути насправді, будь ласка, повідомте.

 3. Згадування: Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» розпочнеться в Україні 15 вересня | Вікі любить пам'ятки

  • Перша десятка буде опублікована сьогодні або завтра на цьому сайті.

 4. Скажіть, а за географічною різноманітністю немає ніякого відбору?
  Тобто, я так розумію, якщо людина надсилає численні фото зі своїх подорожей по всій країні, вона все одно статистично програє людині, яка взяла фотоапарат і пройшлася центром Києва, фотографуючи кожну будівлю з ID?

  • Офіційного відбору немає, проте, наприклад, минулого року серед переможців були й такі, які отримали призи з найкраще фото двох і навіть п’яти областей, тобто фотографування по всій країні підвищує шанси на перемогу.

   До того ж навіть пройти по центру Києва, фотографуючи кожну будівлю зі статусом пам’ятки – теж вимагає часу, бо дуже часто пам’ятками є флігелі у дворах, будинки на бічних вулицях або навіть на околицях за 15 км від центру – для деяких пам’яток фотографії взагалі публікуються чи не вперше. Тож нам однаково цінні як учасники, які ретельно фотографують своє місто, так і ті, хто завантажує фото з усіх поїздок Україною.

  • За місяць важко відразу ж і фотографувати і завантажувати одночасно, хіба ніде не працювати. Але все одне буде важко перемогти у номінації за кількістю тих, хто фотографує пам’ятки не один рік. А у конкурсі на найкраще фото перевага у того, хто має вдачу та велику кількість майстерно зроблених та оброблених знімків.

   • Чого ж важко? Он погляньте на історію редагувань і дати створення файлів користувача Wadco2: 30.09 до 11-ї ранку вантажив, потім пішов 5 годин пофотографував, і вантажив далі вже нові фотографії

    • в теорії воно виглядає просто. Йдеш собі по вулиці, фотографуєш “направо/наліво”… Але на практиці – навіть в таких містах, як скажімо Одеса, де на одній вулиці можна зібрати до 50 об’єктів, за цілий день біганини не нафотографуєш більше 150 об’єктів. А тоді ті фото треба ще ідентифікувати (найпростіше, звісно, постійно номера будинків знімати), бо навіть джіпеес-координати в екзіфі потребують часу “гуляння по мапі”. А потім відібрати, а потім обробити і завантажити. З власного досвіду завантаження майже 3 тис. об’єктів, знаю як то 🙂

 5. Я завантажив фото на сайт. Побачив що, та людина, шо завантажила одне фото будiвлi на пл. Фейербаха, 5 помилилася. Будь ласка, перевiрте це, та допустiть моi роботи. Також знайшов будинок на вул. Примерівська, 3/5 але його у конкурснiй роботi нема, нажаль. Куди можно вiдправити його фото?
  Якщо можна – перевiрте, будь ласка усi фото з мого профiлю.
  Дуже вдячний, що приймаю участь у цьому конкурсi.

 6. Вообщето я пользовался русскоязычной вики. Чего вы меня направили ну украиноязычную???
  Что у вас глючит перенаправление???

  • Державний реєстр національного культурного надбання офіційно виданий лише українською мовою, тому розташований в україномовній Вікіпедії. Якщо ви маєте бажання перекласти весь реєстр (понад 50 тисяч пам’яток) російською, англійською або будь-якою іншою мовою, будь ласка, але наразі таких перекладів немає.

  • Зазвичай фото додаються до таблиць один раз на день. Якщо пройшло більше двох днів, і фото немає, напишіть, про яке місто і які фото йдеться

     • деяки фото, яки я загружав 29 та 30.09 так и не з`явилися у таблиці, однак в інфо фотографії є данні, що вони приймають участь, ти треба щось робити, присилати посилання та щось правити? дякую

 7. Добрий день.
  Скажіть, чи є якийсь відбір за якістю та різноплановістю фотографій? Скажімо, чи буде при підрахунку фотодоробку внесок людини, яка зі 100 ракурсів сфотографувала один і той самий пам´ятник, більшим, ніж тієї, яка надіслала по одному фото з 99 місць?

  • фотографії оцінюються у двох загальних номінаціях – за найкраще фото (10 фіналістів у української частини будуть оцінюватися міжнародним журі) та за кількість сфотографованих пам’яток. цінним буде і “внесок людини, яка зі 100 ракурсів сфотографувала один і той самий пам´ятник, більшим, ніж тієї, яка надіслала по одному фото з 99 місць”, але для перемоги у номінації за кількість сфотографованих пам’яток матиме більше шансів та людина, яка “надіслала по одному фото з 99 місць”

 8. А у котрій 30-го закінчується прийом робіт? В 23:59? За місцевим часом чи за Лондоном?

  • В Україні конкурс закінчується опівночі за східноєвропейським літнім часом (EEST, GMT+3), тобто о 21:00 за Гринвічем (UTC)

   • Якщо бути дуже точним, то о 23:59 30 вересня за Києвом (фото завантажене о 0:00 1 жовтня за Києвом вже не буде конкурсним)

 9. А в який час 30-го закінчується прийом робіт? в 23:59? І за яким часом? Місцевим чи по Лондону?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *