Кілька слів про фотографію-переможця в Одеській області

Вид зводів з боку північного приділу. Іллінський монастир (Одеса)
Автори фото — Олександр Левицький та Дмитро Шаматажі. Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

Пам’ятка, зображена на фотографії переможця, є однією з християнських святинь Одеси. Чоловічий монастир в ім’я пророка Іллі був заснований 10 листопада 1894 року. Ще у 1884 році на цьому місці існувало Іллінське подвір’я для допомоги паломникам, які мандрували через Одесу на Афон і в Палестину. Це був звичайний будинок для розміщення прочан. Кількість прочан збільшувалася, і у 1894 році архімандрит Афонського Іллінського скиту велебний Гавриїл заклав трипрестольний п’ятиглавий храм, що є точною копією Іллінського скиту на горі Афон. Храм побудований протягом 1894—1896 років за проектом архітектора Л. Ф. Прокоповича. Це трипрестольна церква у візантійському стилі. Великий купол церкви розписали на зразок храму Христа Спасителя в Москві. З 1995 року Іллінська парафія стала монастирем.

Об’єктом зображення на світлині стала розписна стеля головного нефу собору з великою люстрою. Фотографія зачаровує деталями та високою технічною якістю виконання. Чого тільки варті тоненькі промінчики від електричних свічок, витончені і об’ємні оберемки колон, білосніжна і золота ліпнина. Загальний світлий блакитний колорит світлини створює повну ілюзію пейзажу небесного царства.

Окремо хочеться сказати про авторів світлини. Олександр Левицький та Дмитро Шаматажі є авторами проекту «Архітектура Одеси», в рамках якого були проведені фотовиставки та створено чудовий сайт, присвячений архітектурі рідного міста. Мета цього проекту — вберегти культурну спадщину та зробити місто досконалішим, красивішим, чистішим.

Для написання були використані матеріали з Вікіпедії, стаття «Свято-Іллінський чоловічий монастир» та матеріали офіційного сайту Свято-Іллінського чоловічого монастиря.

8 думок щодо “Кілька слів про фотографію-переможця в Одеській області

 1. Згадування: Відбулась церемонія нагородження переможців «Вікі любить пам’ятки» | Вікі любить пам'ятки

 2. Щодо мого “жюрівства”, то я особисто вже впорався 🙂 Інші члени жюрі обіцяють то зробити найближчими днями

  на рахунок мого бачення 10ки – трішки проблемно, бо не мав змоги переглянути всі конкурсні фото. Хіба виберу своє ІМХО з 100ні, яку виставляли

  • Давайте із сотні)) Вибирати із 18 тисяч трохи складно, а із 47 тисяч – взагалі важко…

   Між іншим, у росіян, здається, три члени журі було…

   • три члени жюрі на весь обсяг (щось біля 28 тисяч)? З одного боку добре – на попередніх етапах при більшій кількості жюрі і розподілу всього масиву фото між ними більші шанси, що не загубляться кращі фото. Але то лиш теоретично. Бо з їх 10ки того не скажеш…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *