Списки пам’яток

Нижче надано посилання на списки пам’яток по областях України. Оберіть область, яка Вас цікавить, — після натискання по посиланню, ви перейдете на сторінку у Вікіпедії — далі оберіть район або місто. Перед Вами відкриється список пам’яток цієї місцевості. Кожна пам’ятка має свій ідентифікатор («ID»), який необхідно вводити при завантажені фотографій, а також адресу, географічні координати і стовпчик, в якому Ви можете перевірити, чи є фотографії цієї пам’ятки у Вікісховищі.

Списки можуть бути неповними. Якщо Ви хочете додати фотографії пам’яток, яких немає в представлених списках, але Ви знаєте, що об’єкт є пам’яткою офіційно (і можете послатися на відповідне рішення), просимо звертатися на сторінку обговорення чи електронною поштою wlm@wikimedia.org.ua. Організаторами конкурсу такі пам’ятки будуть додані до конкурсного списку.

Списки пам’яток
Київ
Севастополь
КримСімферополь
Вінницька областьВінниця
Волинська областьЛуцьк
Дніпропетровська областьДніпро
Донецька областьДонецьк
Житомирська областьЖитомир
Закарпатська областьУжгород
Запорізька областьЗапоріжжя
Івано-Франківська областьІвано-Франківськ
Кіровоградська областьКропивницький
Київська область
Луганська областьЛуганськ
Львівська областьЛьвів
Миколаївська областьМиколаїв
Одеська областьОдеса
Полтавська областьПолтава
Рівненська областьРівне
Сумська областьСуми
Тернопільська областьТернопіль
Харківська областьХарків
Херсонська областьХерсон
Хмельницька областьХмельницький
Черкаська областьЧеркаси
Чернівецька областьЧернівці
Чернігівська областьЧернігів

Для спеціальних номінацій укладено вибіркові списки.

Спеціальні номінації 2019 року:

Спеціальні номінації 2018 року:

Спеціальні номінації 2017 року:

Спеціальні номінації 2016 року:

Спеціальні номінації 2014 року:

Спеціальні номінації 2013 року:

Колекція автентичних списків (файли отримані нами від обласних держадміністрацій у 2012-2013 роках)

172 думок щодо “Списки пам’яток

 1. Скажіть будь лакса, а у конкурсі можна завантажити ише фото памяток України? Чи є якийсь окремій розділ?

  • Доброго ранку! Ви зараз перебуваєте на сайті української частини міжнародного фотоконкурсу. Якщо Вам цікаво глянути, які інші країни організовують його, і взяти участь у їхніх змаганнях, потрібно перейти за посиланням: https://commons.wikimedia.org/?curid=72252418

 2. Доброго дня. А чи потрібно при завантаженні фото на конкурс вписувати координати? Чи є це обов`язковою умовою?

  • Доброго дня! Ні, наявність координат не є обов’язковою умовою, але є дуже бажана

   • І ще таке питання, а якщо це кургани, майдани чи братські могили чи не є це порушенням якогось закону та пожива для чорних археологів?

    • Майдани — маєте на увазі площі? Братські могили та майдани можуть захищатися Законом України «Про авторське право і суміжні права», відповідно до якого в Україні відсутня т.зв. «свобода панорами»: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=165002
     Кургани теж можуть під це обмеження підпадати, якщо там встановлені якісь сучасні пам’ятники чи творчі пам’ятні знаки.

     Дані, якими ми користуємося для наповнення переліків пам’яток, є публічною інформацією. Цілком може бути, що чорні археологи вже викопали все, що там могло бути цінного. Або що земля — розорана та використовується не за призначенням… бо люди не знали, або не хотіли знати, що ця земля — територія пам’ятки

 3. Добрий день, бажаємо прийняти участь у конкурсі. В якості конкурсної фотографії хочемо надати світлини пам’ятника відомому українському композитору Миколі Дмитровичу Леонтовичу, який є автором всесвітньо відомої обробки народної пісні «Щедрик», який було встановлено в м.Покровськ. Але так як пам’ятник був відкритий лише у серпні 2018 року на даний момент він ще не стоїть на державному обліку, ведеться робота щодо складання відповідної документації з метою занесення пам’ятника до переліку щойновиявлених. Чи можемо ми подати цю світлину для участі в конкурсі?

  • До участі у конкурсі, на жаль, ні. Якшо об’єкт ще не на обліку. Але Ви можете завантажити світлини до статті про місто чи пам’ятник (якщо є)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *