ЧАсті Питання

Які призи конкурсу?

 • Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця відповідно в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно власне призи переможці обирають собі самі в рамках призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм 🙂

Чи приймаються фотографії, які зроблені раніше, кілька років тому?

 • Так, приймаються. Основною метою конкурсу є збір світлин для ілюстрування Вікіпедії, а давніші фото є тільки плюсом.

Чи дозволяється обробка/ретушування фотографій?

 • Так, дозволяється, в розумних межах.

Я живу в Ковелі, але хочу завантажити фотографію пам’ятки у Краматорську. Можна?

 • Звичайно. З будь-якого куточка України!

Чому у ваших списках немає такої-то пам’ятки?

 • Це може бути через одну з трьох причин:
  • Можливо, ми забули чи не встигли її додати. Постараємося виправитися.
  • Може бути, що державна установа, якій ми надіслали запит на перелік пам’яток, не надала нам [повної] відповіді. Якщо знаєте, яким документом (указом, постановою) об’єкту надано статус пам’ятки, повідомте нам, це дуже допоможе.
  • Трапляється, що цінні об’єкти досі не визнані пам’ятками культурної спадщини. Наш конкурс же обмежується лише офіційно визнаними пам’ятками.

Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

 • Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і Ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. В цьому випадку Вам слід звернутися до когось із адміністраторів Вікісховища або організаторів конкурсу, і Вашу IP розблокують.

Я завантажив/ла фотографії, але вони не відображаються. Чому?

 • Перейдіть за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:MyUploads. Ви побачите всі фотографії, які Ви завантажили. Клацніть по фотографії і Ви потрапите на сторінку з інформацією про неї. Перевірте, чи є там шаблон з таким текстом: Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить пам’ятки». Якщо є, значить, все гаразд, і фото беруть участь у конкурсі. Якщо немає, зверніться до організаторів.

Я завантажив/ла фотографії, але вони не з’явились у конкурсних списках. Чому?

 • Конкурсні списки оновлюються вручну, а не автоматично. Оскільки є коефіцієнт, за яким фото пам’ятки, яка не була сфотографована за минулі конкурси, цінується у кількісній номінації вище, то впродовж конкурсу фотографії у списах не оновлюються.

Чи можна завантажувати фотографії з підписами, або “водяними знаками”?

 • На Вікісховищі фотографії з підписами (або “водяними знаками”) не заборонені, але існує рекомендація підписи вилучати, оскільки вони обмежують можливості подальшого використання, а інколи й погіршують якість фотографії. Тому ми допускатимемо фотографії з підписами до конкурсу, але попереджаємо, що міжнародне журі скоріше за все вище цінуватиме фотографії без них.

Як перейменувати свою фотографію?

 • Ця опція доступна тільки користувачам із спеціальними правами (адміністраторам Вікісховища, перейменовувачам файлів). Найлегше їхню увагу привернути, якщо вставити на сторінку Вашої фотографії такий текст: {{rename|_нове ім’я для файлу_|1}}

Як правильно поставити категорію і як зробити галерею у конкурсному списку?

 • Цей процес передбачає кілька кроків і описаний на сторінці Вікіпедії “Обробка списків”, розділ “(Для досвідченіших користувачів) Додати фотографії та посилання”

Як звернутися до організаторів?

 • Найкращий варіант — написати на електронну адресу wlm @ wikimedia.org.ua. Також див. сторінку Контакти.

92 Replies to “ЧаП”

 1. Доброго вечора. Завантажила фотографії з Росії та Польщі. На моїй сторінці вони вказані як “Культурні пам’ятки з України”. Вже змінила країну в редакторі, але посилання на Україну залишилося. Чи правильно я зрозуміла, що бот під час сканування змінить це сам (id пам’яток вказані)? Або я повинна змінити щось сама? В останньому випадку – не розумію, як…

   1. Для Росії треба в {{Wiki Loves Monuments 2012|ua}} замінити ua на ru та
    замість Monument Ukraine додати {{Cultural Heritage Russia|id = ХХХХХХХХХХ}}, де ХХХХХХХХХХ – ідентифікатор.
    Для Польщі треба замінити ua на pl та замість Monument Ukraine додати {{Zabytek|2=номер|1=воєводство|3=гміна}} (приклад з якоїсь узятої навмання будівлі – {{Zabytek|2=A/2452/950|1=dolnośląskie|3=gmina Polkowice}})

    1. Дуже дякую за відповідь. Мені вдалося зробити правильні посилання для деяких фотографій, але майже в усіх ua відсутня. Я скопіювала написи, які Ви дали, поставила належні дані, але не для всіх фотографій це спрацювало, і фотографії з Москви та Варшави досі є пам’ятниками з України, хоча всі інши посилання на них вказані правильно, і це видно. Мабуть, є сенс звернутися до організаторів?

 2. Доброго вечора. Про оформлення. Припустимо маємо цілу категорію однієї пам’ятки. Що із цього ставити на файли, а що – на категорію:

  [[Category:Cultural heritage monuments in Ххххх]]
  {{Monument Ukraine|ХХ-ХХХ-ХХХХ}}

  Бо якщо ставимо все і всюди, то із категоризацією виходить самі розумієте що.

  1. А ви знайдіть якийсь чужий завантажений файл, та відкрийте його для редагування і ви побачите, що і як робити.

   1. Ну, за еталонний можна прийняти файл, завантажений оцим конкурсним завантажуваем. Але вже категорії робляться вручну. І не знаю що вважати правильним, щоб підглянути.

    Коли Андрій об’єднав кілька моїх файлів у категорію “Category:117 Horodotska Street, Lviv”, я вирішив теж так робити. Але у прикладі Андрія низка файлів фактично не зовсім правильна категоризація – файли одночасно в категорії і в підкатегорії, в т. ч. через наявність шаблонів і там і там. Власне хотів дізнатись – так має бути (особливі якісь вимоги) чи може це випадково вийшло.

    Я просто вже з півсотні категорій створив і ще треба буде. Плюс багато існує ще з доконкурсних часів.

   2. Написав було розлогу відповідь. І пояснення, чому я не маю де “підгледіти”. Але при відправленні щось не спрацювало і повідомлення якось… пішло в інший вимір)

    Словом, йшлось про правила категоризування файлів на Сховищі (коли проставляєш шаблон всюди – правило автоматично порушується).

    Але ладно – розберемось після 1 жовтня.

    1. В загальному випадку
     [[Category:Cultural heritage monuments in Ххххх]] – назву міста (якщо велике місто) або області.

     {{Monument Ukraine|ХХ-ХХХ-ХХХХ}}
     ідентифікатор.

     Очевидно з категоризацією після 1 жовтня ще працюватимемо…

 3. м.Дубно Рівненська обл. Маю фото будинків і фото табличок з них з написом “пам’ятки архітектури”(правда на них нема жодних номерів), але їх нема в списку для завантаження. Можна їх завантажувати, і якщо так, то що ставити в поле ID?

   1. Вітаю,
    Списки пам’яток архітектури Рівненщини знайшлися лише зараз, на жаль, нам їх не надіслали своєчасно. Зараз списки Дубна поповнені новими пам’ятками.

 4. Ну в нескольких ситуациях, из-за деревьев нет возможности получить хороший обзор здания, вот с такой проблемой сталкивался… Много дублей и это не верный подход, но надеюсь, что подсчет будет логичным и справедливым)

  Я так думаю, в закрытых разделах, будет такая функция у организаторов и судей.

  1. Не зрозумів на рахунок, “закритих розділів”, можна детальніше про що йдеться?

   Стосовно дублів, на Вікісховищі існує практика їх вилучення, мені здається приклади з вікном будинку в Харкові – це як раз той випадок. На розподіл призових місць такі дублі ніяк не вплинуть, а от що мені робити тепер зі статистикою по містах – це дійсно питання.

   1. робот зможе розрізнити фото одного й того ж вікна, тільки в розфокусі і, відповідно, в фокусі? 🙂 Чи то люди контролюють?
    І як бути з фото одного і того ж елементу, тільки, таки би мовити – на трішки різних фокусних відстанях? 🙂

    “а от що мені робити тепер зі статистикою по містах – це дійсно питання”
    там може Львів не так і сильно вже відстає :)))
    До речі, яке співвідношення зараз між містами-лідерами?

    І знову ж таки не отримав відповідь на своє питання. Існує статистика по охопленню один учасником кількості пам’яток (тобто не загальна кількість завантажених фото, а кількість ID)?

   2. Ну я не знаю, возможно есть механизм, который показывает, количество уникальных ID, использованных автором. Просто сейчас мы этого не можем увидеть)

  2. Стосовно підрахунку унікальних ІD від кожного автора.

   На жаль такого механізму поки що немає. Я ще давно питав з цього приводу у іноземних колег, але добрих програмістів серед них не знайшлося. Тому на жаль прямо зараз я не готовий сказати, хто з учасників лідирує за цим показником. Напевно статистика за кількістю ID не співпаде зі статистикою за кількістю фотографій, але не знаю наскільки не співпаде.

   Яким чином ми порахуємо врешті-решт учасників за ID – це головний біль, який не дає мені спати з того дня, як ми здолали 10 К…, але порахуємо, це наш обов’язок. Можливо я проситиму кожного з учасників вести власний підрахунок завантажених ним пам’яток для звірки підрахунків.

   1. Хотя странно, что у западных коллег нет возможности посчитать количество фотографий по уникальности ID. И теперь понимаю, каким же ужасом будет подсчет результатов.

   2. “Напевно статистика за кількістю ID не співпаде зі статистикою за кількістю фотографій”

    це більш ніж певно 🙂

 5. Информация из французского комьюнити :”Un prix récompensant le participant ayant photographié le plus de Monuments historiques différents .”
  Не дословно: “Приз получает участник, сделавший наибольшее колличество фото различных исторических памятников.”
  Надеюсь и у нас будет такая же оценка.

  1. Думаю, що справедливо було би відзначити і того, хто завантажив найбільшу кількість фото, і того, хто закрив найбільшу кількість позицій, так би мовити.
   Але чи є така статистика? Хто скільки “différents” ID завантажив?

   1. Я думаю у них в скрытых разделах, появится.
    Ну не знаю, по поводу огромного количество фоток одного и того же объекта…

    1. Знайомо, знайомо. До речі Alexostrov робить теж саме. Наприклад фото фороської церкви на всіляких фокусних відстанях, що не дуже відрізняються. Далі: фото натовпу у Білгород-Дністровської фортеці (видно десь 5% пам’ятки від площі кадру, інше – натовп), фестиваль “Залізна ліга”.

     1. такі фото, де пам’ятки лиш 5% – то вже репортажне фото, а не архітектурне 🙂

      То все ж таки, є статистика по кількості охоплених ID кожним з учасників?

    2. угу, будинки з різних ракурсів, то ще нормально. Але от фото одного і того ж самого маскарона чи горельєфа по декілька раз – це вже свинство, bardzo przepraszam

    3. А ось це в описі подається, як знімок держбанку, однак будівля у даному випадку не є об’єктом зйомки:

     http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Украина%2C_Одесса_-_Ришельевская%2C_6_-_Госбанк.jpg

     А це палац Шидловського, тільки здається, що він не є об’єктом зйомки:
     http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Украина%2C_Одесса_-_Приморский_бульвар%2C_9.jpg

     1. Та, плутанини і помилок буде багато.
      Як наприклад http://commons.wikimedia.org/wiki/File:26-244-0020_%D0%A7%D0%B5%D1%80%D1%87%D0%B5_%D0%A6%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%A1%D0%B2_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%96%D1%8F_%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_2.jpg і http://commons.wikimedia.org/wiki/File:26-244-0020_%D0%A7%D0%B5%D1%80%D1%87%D0%B5_%D0%A6%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%A1%D0%B2_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%96%D1%8F_%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_1.jpg подають під ID церкви Св.Василія (17 ст.) у Черче. Насправді на фото інша церква у цьому селі (19 ст.) в реєстрах не значиться. Церква св.Василія виглядає отак – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Czercze_Cerkwie_02.jpg
      Але то не свідома помилка. Якщо ж постити свідомо аби що…

 6. Все очень просто, я считаю, что необходимо учитывать количество использованных, уникальных, идентификационных номеров, а не общее количество загруженных фотографий.
  Есть принципиальная разница, когда человек ходит по городу и фотографирует 200-300 зданий и памятных мест, потратив пол дня на это, либо когда человек пришел в Театр, сфотографировал каждый угол за пол часа и получил те же 300 фотографий, но с одним номером.
  Это очень важно и нужно попытаться достучаться до организаторов.
  Просто с таким расчетом, можно просто войти в любой двор и тупо зажать кнопку спуска и снимать серии, пока карта памяти не заполнится.
  Я прошу прощения, что пишу на русском, я думаю на нем и мне сложно перестраиваться.

  1. за такою логікою – чим ширша географія, тим ще краще. Бо одна справа ходити вулицями по Києву/Одесі/Львову і фотографувати один будинок за іншим, інша справа – по одному об’єкту у віддалених селах.
   Але то проблемно оцінити 🙂

   Що ж стосується “каждого угла” – іноді і таке корисне – окремі деталі декору, об’єкт з різних ракурсів може виглядати по-різному і т.п.

   1. Две, три, четыре фотографии, но не 200 же!
    Вы не забывайте, что города миллионники, не такие уж и маленькие и ходить по ним, еще та “забава”.
    Но ширину географии оценить существенно сложнее, чем количество уникальных фотографий исторических достояний нации.

    1. “Вы не забывайте, что города миллионники, не такие уж и маленькие и ходить по ним, еще та “забава”.”

     Я знаю. Але по мільйонниках можна і проїхати громадським транспортом. А не чухати 20 км пішки до села, щоби сфотографувати там один костел :). Так чи інакше, навіть власним авто, навіть в таких насичених памятками регіонах як Львівщина – у сільській місцевості встигаєш за день максимум 20 об’єктів. Пішки по Львову – набагато більше

     1. Согласен с вами, и в данном случаи, крайне сложно оценить вклад фотографа.

     1. Там есть и 250 одного объекта… так что Не знаю даже, на сколько Верным, является текущий рейтинг .

 7. При подведении итогов, по количеству фотографий, будет учитываться общее количество фотографий или же количество Памятников, которые были показаны на фото?
  Просто интересно, исходя из текущего положения дел.

   1. Завантажуйте численні знімки одного об’єкта з трохи різних ракурсів, не відбирайте фото, викладайте все що зняли за відпустку – будете першим )))))))

   2. Андрей, я прошу прощения, но вы не ответили прямо на мой вопрос (
    Я приведу пример, а вы меня поправьте:
    Есть два человека, один человек загрузил 500 фотографий двух объектов, просто с разных ракурсов, а второй загрузил 200 фотографий разных памятников.
    И кто в итоге внес больший вклад и будет входить в номинацию?

     1. Андрію, я згадав один з законів Мерфі: “Якщо ніщо інше не допомагає, прочитайте нарешті інструкцію!” 🙂
      і таки прочитав Регламент конкурсу.
      І що ж я там бачу
      “9.1. Журі відзначає серед надісланих фотографій:
       фотографії, що отримують 1-у, 2-у і 3-ю нагороди;
       учасників, що посіли 1-е, 2-е і 3-є місце за кількістю ПАМ’ЯТОК, фотографії яких вони
      надіслали на Конкурс;
       10 найкращих Фотографій, що будуть рекомендовані для оцінки журі міжнародного
      конкурсу Wiki loves monuments.”

      тобто таки важить не загальна кількість фото, а саме пам’яток?

  1. Завантажуйте численні знімки одного об’єкта з трохи різних ракурсів, не відбирайте фото, викладайте все що зняли за відпустку (все що є на жорсткому диску) – будете першим )))))))

    1. Так, розумію. Це була іронія на дії деяких користувачів. Я колись хотів звернути на це увагу, але не знаю як цього можна уникнути.

     1. А якщо розфокусованих вам усе ж бракує – їх можна наклепати програмно)) Те ж саме із заваленою вертикаллю (номінація “Пізанська вежа”), бездумною обрізкою (“ой, не помістився перший поверх”) і т. д.

 8. Шановний, у нас в країні свобода слова, тому у мене є право говорить те, що я бажаю. Проте ви клеїте ярлики і перейшли на “ти”, що якраз і є хамством – так що…

 9. Пожалуйста, перестаньте упорно игнорировать просьбы о русскоязычной версии сайта.
  Не такая уж это проблемма сделать еще русско- и англо- язычные версии.

  1. Жителі України повинні знати державну мову. Це ж вочевидь… Через небажання окремих персон не повинен даремно витрачатись час.

 10. Що робити, якщо при завантаженні був вказаний невірний ідентифікатор? Я змінив ідентифікатори цих фотографій на сайті wikimedia commons , але фотографії й досі показуються у конкурсному переліку, який відповідає тому місту, до якого належить первісно вказаний ідентифікатор. Чи бот буде сканувати ці фотографії після зміни ідентифікатора, або потрібно повідомляти про такі помилки адміністрацію?

 11. Каким образом отбирают фотографии?
  http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:ListFiles/Serg_Smith
  Я Залил почти полторы сотни фотографий,но далеко не все они попали в список http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Cultural_heritage_monuments_in_Odessa .
  Почему так? Я сделал много фотографий Исторических зданий города, которые никто еще не фотографировал.

  1. До категорії відбирає бот, але він обходить категорії лише раз на добу – швидгше просто не встигає обійти сотню тисяч. Головне щоб був вказаний правильно ID (в тих фото, що я встиг проглянути все вказаено правильно). Сподіваюсь, що завтра бот їх внесе, ввечері я це проконтролюю.

  1. На вікісховищі є категорія сферичних панорам, щоправда досить маленька. Наскільки я розумію, фотографія завантажується як звичайно, але в опис фотографії бажано додати текст {{pano360}} – це шаблон, що рекомендує переглядати фотографію у спеціальному переглядачі панорам.

 12. Маю два запитання:
  1) чи є якісь обмеження стосовно кількості фотографій, які я можу завантажити?
  2) чи можна завантажувати вже опубліковані фотографії (я робила фотографії пам’яток архітектури для туристичної компанії)?

  1. 1). Жодних обмежень щодо кількості завантажених фотографій немає.
   2). Можна, якщо Ви є автором цих фото і не передали права на них третій стороні.

 13. Добрый день, Есть ли необходимость загружать фото со Списка министерства культуры, в которых нет ID, а только охор. №. Или же если нет ID, то и фото загружать не нужно? http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96_%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%8C_%D0%BF%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C/%D0%9C%D1%96%D0%BD%D0%9A%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *