ЧаП

ЧАсті Питання

Які призи конкурсу?

 • Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця відповідно в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно власне призи переможці обирають собі самі в рамках призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм 🙂

Чи дозволяється обробка/ретушування фотографій?

 • Так, дозволяється, в розумних межах.

Я живу в Севастополі, але хочу завантажити фотографію пам’ятки у Львові. Можна?

 • Звичайно. З будь-якого куточка України!

Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

 • Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і Ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. В цьому випадку Вам слід звернутися до когось із адміністраторів Вікісховища або організаторів конкурсу, і Вашу IP розблокують.

Я завантажив/ла фотографії, але вони не відображаються. Чому?

 • Перейдіть за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:MyUploads. Ви побачите всі фотографії, які Ви завантажили. Клацніть по фотографії і Ви потрапите на сторінку з інформацією про неї. Перевірте, чи є там шаблон з таким текстом: Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить пам’ятки 2017». Якщо є, значить, все гаразд, і фото беруть участь у конкурсі. Якщо немає, зверніться до організаторів.

Я завантажив/ла фотографії, але вони не з’явились у конкурсних списках. Чому?

 • Конкурсні списки оновлюються вручну, а не автоматично. Оскільки є коефіцієнт, за яким фото пам’ятки, яка не була сфотографована за минулі конкурси, цінується більше у кількісній номінації, то впродовж конкурсу фотографії у списах не оновлюються.

Чи можна завантажувати фотографії з підписами або “водяними знаками”?

 • На Вікісховищі фотографії з підписами (або “водяними знаками”) не заборонені, але  існує рекомендація підписи вилучати, оскільки вони обмежують можливості подальшого використання, а інколи й погіршують якість фотографії. Тому ми допускатимемо фотографії з підписами до конкурсу, але попереджаємо, що міжнародне журі скоріше за все вище цінуватиме фотографії без них.

Як перейменувати свою фотографію?

 • Ця опція доступна тільки адміністраторам Вікісховища. Найлегше їхню увагу привернути, якщо вставити на сторінку Вашої фотографії такий текст: {{rename|_нове ім’я для файлу_|1}}

Як правильно поставити категорію і як зробити галерею у конкурсному списку?

 • Цей процес передбачає кілька кроків і описаний на сторінці Вікіпедії “Обробка списків”, розділ “(Для досвідченіших користувачів) Додати фотографії та посилання”

Як звернутися до організаторів?

 • Найкращий варіант — написати на електронну адресу wlm @ wikimediaukraine.org.ua. Також див. сторінку Контакти.

88 thoughts on “ЧаП

 1. Добрый день, Есть ли необходимость загружать фото со Списка министерства культуры, в которых нет ID, а только охор. №. Или же если нет ID, то и фото загружать не нужно? http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96_%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%8C_%D0%BF%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C/%D0%9C%D1%96%D0%BD%D0%9A%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82

 2. Маю два запитання:
  1) чи є якісь обмеження стосовно кількості фотографій, які я можу завантажити?
  2) чи можна завантажувати вже опубліковані фотографії (я робила фотографії пам’яток архітектури для туристичної компанії)?

  • 1). Жодних обмежень щодо кількості завантажених фотографій немає.
   2). Можна, якщо Ви є автором цих фото і не передали права на них третій стороні.

  • На вікісховищі є категорія сферичних панорам, щоправда досить маленька. Наскільки я розумію, фотографія завантажується як звичайно, але в опис фотографії бажано додати текст {{pano360}} – це шаблон, що рекомендує переглядати фотографію у спеціальному переглядачі панорам.

 3. Каким образом отбирают фотографии?
  http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:ListFiles/Serg_Smith
  Я Залил почти полторы сотни фотографий,но далеко не все они попали в список http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Cultural_heritage_monuments_in_Odessa .
  Почему так? Я сделал много фотографий Исторических зданий города, которые никто еще не фотографировал.

  • До категорії відбирає бот, але він обходить категорії лише раз на добу – швидгше просто не встигає обійти сотню тисяч. Головне щоб був вказаний правильно ID (в тих фото, що я встиг проглянути все вказаено правильно). Сподіваюсь, що завтра бот їх внесе, ввечері я це проконтролюю.

 4. Що робити, якщо при завантаженні був вказаний невірний ідентифікатор? Я змінив ідентифікатори цих фотографій на сайті wikimedia commons , але фотографії й досі показуються у конкурсному переліку, який відповідає тому місту, до якого належить первісно вказаний ідентифікатор. Чи бот буде сканувати ці фотографії після зміни ідентифікатора, або потрібно повідомляти про такі помилки адміністрацію?

 5. Пожалуйста, перестаньте упорно игнорировать просьбы о русскоязычной версии сайта.
  Не такая уж это проблемма сделать еще русско- и англо- язычные версии.

 6. Шановний, у нас в країні свобода слова, тому у мене є право говорить те, що я бажаю. Проте ви клеїте ярлики і перейшли на “ти”, що якраз і є хамством – так що…

 7. При подведении итогов, по количеству фотографий, будет учитываться общее количество фотографий или же количество Памятников, которые были показаны на фото?
  Просто интересно, исходя из текущего положения дел.

   • Завантажуйте численні знімки одного об’єкта з трохи різних ракурсів, не відбирайте фото, викладайте все що зняли за відпустку – будете першим )))))))

   • Андрей, я прошу прощения, но вы не ответили прямо на мой вопрос (
    Я приведу пример, а вы меня поправьте:
    Есть два человека, один человек загрузил 500 фотографий двух объектов, просто с разных ракурсов, а второй загрузил 200 фотографий разных памятников.
    И кто в итоге внес больший вклад и будет входить в номинацию?

     • Андрію, я згадав один з законів Мерфі: “Якщо ніщо інше не допомагає, прочитайте нарешті інструкцію!” 🙂
      і таки прочитав Регламент конкурсу.
      І що ж я там бачу
      “9.1. Журі відзначає серед надісланих фотографій:
       фотографії, що отримують 1-у, 2-у і 3-ю нагороди;
       учасників, що посіли 1-е, 2-е і 3-є місце за кількістю ПАМ’ЯТОК, фотографії яких вони
      надіслали на Конкурс;
       10 найкращих Фотографій, що будуть рекомендовані для оцінки журі міжнародного
      конкурсу Wiki loves monuments.”

      тобто таки важить не загальна кількість фото, а саме пам’яток?

  • Завантажуйте численні знімки одного об’єкта з трохи різних ракурсів, не відбирайте фото, викладайте все що зняли за відпустку (все що є на жорсткому диску) – будете першим )))))))

   • Если так, то это глупо и обидно, впрочем вы и так это понимаете.

    • Так, розумію. Це була іронія на дії деяких користувачів. Я колись хотів звернути на це увагу, але не знаю як цього можна уникнути.

     • А якщо розфокусованих вам усе ж бракує – їх можна наклепати програмно)) Те ж саме із заваленою вертикаллю (номінація “Пізанська вежа”), бездумною обрізкою (“ой, не помістився перший поверх”) і т. д.

 8. Все очень просто, я считаю, что необходимо учитывать количество использованных, уникальных, идентификационных номеров, а не общее количество загруженных фотографий.
  Есть принципиальная разница, когда человек ходит по городу и фотографирует 200-300 зданий и памятных мест, потратив пол дня на это, либо когда человек пришел в Театр, сфотографировал каждый угол за пол часа и получил те же 300 фотографий, но с одним номером.
  Это очень важно и нужно попытаться достучаться до организаторов.
  Просто с таким расчетом, можно просто войти в любой двор и тупо зажать кнопку спуска и снимать серии, пока карта памяти не заполнится.
  Я прошу прощения, что пишу на русском, я думаю на нем и мне сложно перестраиваться.

  • за такою логікою – чим ширша географія, тим ще краще. Бо одна справа ходити вулицями по Києву/Одесі/Львову і фотографувати один будинок за іншим, інша справа – по одному об’єкту у віддалених селах.
   Але то проблемно оцінити 🙂

   Що ж стосується “каждого угла” – іноді і таке корисне – окремі деталі декору, об’єкт з різних ракурсів може виглядати по-різному і т.п.

   • Две, три, четыре фотографии, но не 200 же!
    Вы не забывайте, что города миллионники, не такие уж и маленькие и ходить по ним, еще та “забава”.
    Но ширину географии оценить существенно сложнее, чем количество уникальных фотографий исторических достояний нации.

    • “Вы не забывайте, что города миллионники, не такие уж и маленькие и ходить по ним, еще та “забава”.”

     Я знаю. Але по мільйонниках можна і проїхати громадським транспортом. А не чухати 20 км пішки до села, щоби сфотографувати там один костел :). Так чи інакше, навіть власним авто, навіть в таких насичених памятками регіонах як Львівщина – у сільській місцевості встигаєш за день максимум 20 об’єктів. Пішки по Львову – набагато більше

     • Согласен с вами, и в данном случаи, крайне сложно оценить вклад фотографа.

    • ну а стосовно 200 фото одного об’єкту. тут Ви праві, звісно. То вже перебор трохи 🙂

     • Там есть и 250 одного объекта… так что Не знаю даже, на сколько Верным, является текущий рейтинг .

 9. Информация из французского комьюнити :”Un prix récompensant le participant ayant photographié le plus de Monuments historiques différents .”
  Не дословно: “Приз получает участник, сделавший наибольшее колличество фото различных исторических памятников.”
  Надеюсь и у нас будет такая же оценка.

 10. Ну в нескольких ситуациях, из-за деревьев нет возможности получить хороший обзор здания, вот с такой проблемой сталкивался… Много дублей и это не верный подход, но надеюсь, что подсчет будет логичным и справедливым)

  Я так думаю, в закрытых разделах, будет такая функция у организаторов и судей.

  • Не зрозумів на рахунок, “закритих розділів”, можна детальніше про що йдеться?

   Стосовно дублів, на Вікісховищі існує практика їх вилучення, мені здається приклади з вікном будинку в Харкові – це як раз той випадок. На розподіл призових місць такі дублі ніяк не вплинуть, а от що мені робити тепер зі статистикою по містах – це дійсно питання.

   • робот зможе розрізнити фото одного й того ж вікна, тільки в розфокусі і, відповідно, в фокусі? 🙂 Чи то люди контролюють?
    І як бути з фото одного і того ж елементу, тільки, таки би мовити – на трішки різних фокусних відстанях? 🙂

    “а от що мені робити тепер зі статистикою по містах – це дійсно питання”
    там може Львів не так і сильно вже відстає :)))
    До речі, яке співвідношення зараз між містами-лідерами?

    І знову ж таки не отримав відповідь на своє питання. Існує статистика по охопленню один учасником кількості пам’яток (тобто не загальна кількість завантажених фото, а кількість ID)?

   • Ну я не знаю, возможно есть механизм, который показывает, количество уникальных ID, использованных автором. Просто сейчас мы этого не можем увидеть)

  • Стосовно підрахунку унікальних ІD від кожного автора.

   На жаль такого механізму поки що немає. Я ще давно питав з цього приводу у іноземних колег, але добрих програмістів серед них не знайшлося. Тому на жаль прямо зараз я не готовий сказати, хто з учасників лідирує за цим показником. Напевно статистика за кількістю ID не співпаде зі статистикою за кількістю фотографій, але не знаю наскільки не співпаде.

   Яким чином ми порахуємо врешті-решт учасників за ID – це головний біль, який не дає мені спати з того дня, як ми здолали 10 К…, але порахуємо, це наш обов’язок. Можливо я проситиму кожного з учасників вести власний підрахунок завантажених ним пам’яток для звірки підрахунків.

   • Хотя странно, что у западных коллег нет возможности посчитать количество фотографий по уникальности ID. И теперь понимаю, каким же ужасом будет подсчет результатов.

   • “Напевно статистика за кількістю ID не співпаде зі статистикою за кількістю фотографій”

    це більш ніж певно 🙂

 11. м.Дубно Рівненська обл. Маю фото будинків і фото табличок з них з написом “пам’ятки архітектури”(правда на них нема жодних номерів), але їх нема в списку для завантаження. Можна їх завантажувати, і якщо так, то що ставити в поле ID?

   • Вітаю,
    Списки пам’яток архітектури Рівненщини знайшлися лише зараз, на жаль, нам їх не надіслали своєчасно. Зараз списки Дубна поповнені новими пам’ятками.

 12. Доброго вечора. Про оформлення. Припустимо маємо цілу категорію однієї пам’ятки. Що із цього ставити на файли, а що – на категорію:

  [[Category:Cultural heritage monuments in Ххххх]]
  {{Monument Ukraine|ХХ-ХХХ-ХХХХ}}

  Бо якщо ставимо все і всюди, то із категоризацією виходить самі розумієте що.

  • А ви знайдіть якийсь чужий завантажений файл, та відкрийте його для редагування і ви побачите, що і як робити.

   • Ну, за еталонний можна прийняти файл, завантажений оцим конкурсним завантажуваем. Але вже категорії робляться вручну. І не знаю що вважати правильним, щоб підглянути.

    Коли Андрій об’єднав кілька моїх файлів у категорію “Category:117 Horodotska Street, Lviv”, я вирішив теж так робити. Але у прикладі Андрія низка файлів фактично не зовсім правильна категоризація – файли одночасно в категорії і в підкатегорії, в т. ч. через наявність шаблонів і там і там. Власне хотів дізнатись – так має бути (особливі якісь вимоги) чи може це випадково вийшло.

    Я просто вже з півсотні категорій створив і ще треба буде. Плюс багато існує ще з доконкурсних часів.

   • Написав було розлогу відповідь. І пояснення, чому я не маю де “підгледіти”. Але при відправленні щось не спрацювало і повідомлення якось… пішло в інший вимір)

    Словом, йшлось про правила категоризування файлів на Сховищі (коли проставляєш шаблон всюди – правило автоматично порушується).

    Але ладно – розберемось після 1 жовтня.

    • В загальному випадку
     [[Category:Cultural heritage monuments in Ххххх]] – назву міста (якщо велике місто) або області.

     {{Monument Ukraine|ХХ-ХХХ-ХХХХ}}
     ідентифікатор.

     Очевидно з категоризацією після 1 жовтня ще працюватимемо…

 13. Доброго вечора. Завантажила фотографії з Росії та Польщі. На моїй сторінці вони вказані як “Культурні пам’ятки з України”. Вже змінила країну в редакторі, але посилання на Україну залишилося. Чи правильно я зрозуміла, що бот під час сканування змінить це сам (id пам’яток вказані)? Або я повинна змінити щось сама? В останньому випадку – не розумію, як…

   • Для Росії треба в {{Wiki Loves Monuments 2012|ua}} замінити ua на ru та
    замість Monument Ukraine додати {{Cultural Heritage Russia|id = ХХХХХХХХХХ}}, де ХХХХХХХХХХ – ідентифікатор.
    Для Польщі треба замінити ua на pl та замість Monument Ukraine додати {{Zabytek|2=номер|1=воєводство|3=гміна}} (приклад з якоїсь узятої навмання будівлі – {{Zabytek|2=A/2452/950|1=dolnośląskie|3=gmina Polkowice}})

    • Дуже дякую за відповідь. Мені вдалося зробити правильні посилання для деяких фотографій, але майже в усіх ua відсутня. Я скопіювала написи, які Ви дали, поставила належні дані, але не для всіх фотографій це спрацювало, і фотографії з Москви та Варшави досі є пам’ятниками з України, хоча всі інши посилання на них вказані правильно, і це видно. Мабуть, є сенс звернутися до організаторів?

 14. Для чого призначена категорія Cultural heritage monuments in …. ? Деякі мої знімки розташовані в неї, деякі і інших місцях. Чи потрібно переносити з неї фотознімки в категорії типу Buildings in … та Monuments in … ?

  • У ній просто мають бути усі пам’ятки. Переносити звідти нікуди не потрібно. А от додавати файли паралельно до інших категорій можна і треба. При чому цих “інших” вкрай багато (будинки за вулицею, стилем, за архітектором, за роком побудови, за кольором і напевно ще якісь). Я намагаюсь проставляти усі.

   Інша справа – для чого та категорія потрібна) Напевно щоб зібрати докупи усі пам’ятки однієї адм. одиниці – дуже просто.

   Жодним чином на результати конкурсу ця категорія не впливає, як я розумію. Головне – щоб був

 15. Доброго дня, панове! Я переглянув роботи минулого року для свого регіону, бачу що вже близько 60 відсотків відзнято, і є дуже хороші роботи, такі що перезнімати об’єкт знову для цьогорічного конкурсу вочевидь немає сенсу. Художньості не додасть, пам’ятка не змінилася, потенційно це лише збільшення кількості дуже схожих фото. Навідміну від природніх пам’яток для “Вікі любить Землю”, можливих варіантів зйомки пам’яток архітектури досить небагато, це певно значно ускладнює роботу жюрі. Як в цьому контексті фото цьогорічного конкурсу будуть співвідноситись з минулорічними? Минулорічні просто не будуть враховуватись? Це не дуже добре з точки зору, якщо конкурс буде проходити багато років поспіль. Мені здається, варто переглянути наявний творчий доробок, і виключити з конкурсу пам’ятки відзняті дуже добре (якісно та кількісно). Це будуть найпопулярніші, найдоступніші пам’ятки, і таким чином, конкурсанти відзнімуть більше нових пам’яток, фото яких ще немає в базі.

  • архітектурну пам’ятку можна знімати з різних ракурсів, окремо – деталі декору, інтер’єр і т.д. Для т.зв. енциклопедичності – якраз те, що треба, хай ті знімки і не дотягуватимуть по якості до єдиної (чи декількох) високохудожніх фото якоїсь пам’ятки

  • Колись у перспективі в нас буде окрема номінація за кількість невідзнятих пам’яток, проте поки ми фізично не встигли опрацювати всі завантажені фото (втч і поза межами конкурсу), до того ж деякі області (наприклад, Черкаська) досі не надали взагалі ніякого реєстру пам’яток місцевого значення, тож принаймні на цей рік це питання дещо передчасне.
   При підбитті підсумків враховуватимуться лише фото, завантажені у вересні 2013 року, тобто минулорічні фото не братимуть участі цього року.

 16. У Львові досить часта ситуація: високі дерева ростуть близько від потрібного будинку. Обьєкт-закритий. Що порадите робити ??

 17. Доброго дня!
  Такі виникли питання на даний момент: Як бути з пам’ятками технічними? Я бачу, що деякі такі пам’ятки по моєму місту включено до реєстру, а деякі – ні. Причому включено пам’ятки часів Великої Вітчизняної, а новіші – ні. Можливо технічні пам’ятки (танки, літаки) просто не вважаються пам’ятками? Або проблема з повнотою реєстру. Для мого міста (Кривий Ріг) реєстр досить значний, видно що хтось старався (ну хоча-б на відміну від Дніпропетровську), але я все-ж знаю пам’ятки, яких немає у реєстрі. Не важливо “хто винуватий”, важливо “що робити”. Мені здається, що оптимальним рішенням питання з відсутніми в списках пам’ятками було б створення спеціального окремого ID, для пам’яток знайдених користувачами. Просто до фото доданого до цієї категорії має додаватись примітка, що пам’ятка не підтверджена за офіційним списком. Якщо у пам’ятки проставлені координати, а також є опис, то її буде не важко потім ідентифікувати, і можливо, таким чином, розширити список. З будівлями можуть виникнути спірні моменти, але зі скульптурами та пам’ятними табличками все досить прозоро – одразу видно що об’єкт таки належить до історико-культурної спадщини України.
  Вище в ЧаП я знаходив пораду про те, що такі “невідомі” пам’ятки в минулому році додавали з ID=0. Якщо населений пункт є в списку, можна було-б одразу в ID проставляти його ідентифікатор, наприклад для Кривого Рогу це було-б ID=12-110-0000.
  Що скажете, панове?

  • Або можливо варто хоча-б організувати список відсутніх об’єктів…

   • Не всі скульптурні композиції є пам’ятками монументального мистецтва. Тобто не охороняються державою. У конкурсі беруть участь тільки об’єкти, що мають статус памятки монументального мистецтва, архітектури, археології або історії. Сучасні скульптури звичайно не мають статусу пам’ятки.

    • Я не можу зрозуміти логіку складення списків міськрадою – там є і сучасні скульптури, і “сталінки”, а немає дореволюційних будинків та значної кількості пам’ятних дошок (деяким уже під сторічча), навіть не всі братьскі могили та далеко не всі кургани. Тому і було таке питання. Чи-то навіть подані списки неповні, чи чиновники десь розгубили дані, але ж ті люди за нас померли, маємо відноситись серьйозно, нехай поза конкурсом, а список того що не ввійшло в офіцийний список створити потрібно. Для свого регіону зберу матеріал який зможу. А можливо потім прийдуть іще списки, що підтвердять статус додатково зібраних пам’яток, у будь-якому разі зайвим не буде.

     • Можливо, причина ще в тому, що різні типи (архітектура, історія, монументальне, археологія) в різних областях і навіть районах обліковуються по-різному: якщо деякі скрупульозно додають кожну братську могилу і кожний курган (так, що їх по 200 на район виходить), інші можуть знайти лише 100 пам’яток архітектури на всю область. На жаль, в країні нема єдиного підходу до обліку культурної спадщини.

 18. Привіт! я зареєструвалась на Вікісховищі і підтвердила через ел.пошту, свій адрес і його використання мною, але чомусь всеодно неможу завантажити фото так як воно має бути, з ID і описом. Чому я неможу перейти до наступного кроку і завантажити фото?) Просто дуже хочеться взяти участь у конкурсі!)

 19. Чому неполучається завантажити фото? Неможу перейти до наступного кроку і зробити опис і написати ID!Дуже хочу взяти участь в конкурсі!)

  • Спробуйте відкрити список пам’яток району, з якого ви хочете завантажити фото, і натиснути на “Завантажити фото” або “Завантажити ще фото” біля пам’ятки – в такому разі ID підставиться автоматично

   • Але якщо я хочу завантажити лише по одному фото до кожної памятки, а там висвітлює лише кнопка “Завантажити ще” і більше нічого( а якщо виходиш із сторінки то фот незберігається( Незнаю, чому в мене не виходить

    • Якщо висвічено “завантажити ще”, це значить лише те, що хтось колись уже фотографував цю пам’ятку, ймовірно, навіть до конкурсу – тож це ніяк не впливає на вашу участь у конкурсі.

     Вам потрібно перейти за посиланням, після чого відкриється “Майстер завантаження”, вам потрібно буде натиснути на “Оберіть медіа файли для обміну” та додати одне фото цієї пам’ятки, перейти на наступний етап та зберегти в кінці. Якщо ви вийдете зі сторінки, не зберігши, фото не завантажиться.

     Якщо ви не бачите Майстра завантаження, можливо, у вас стара версія браузера, не сумісна з цим майстром. Якщо це так, вам потрібно буде скористатися іншою формою завантаження.

 20. Доброго дня! Мене цікавить м.Кременець – тут на сайті в списках пам’яток представлені тільки пам’ятки національного значення, яких є раптом аж 18. Знайшла сайт http://spadok.te.ua/?menu=info&id=3&page=3, де вказані адреси пам’яток місцевого значення (їх є ще 63), але там не має охоронних номерів.(табличок на будинках в Кременці не має, або я їх просто не бачу). Чи можливо їх добавити в списки?

  • На жаль, Тернопільська ОДА вчасно нам не надала списків, але нам вдалося знайти офіційні списки десь 2006 року. Списки Кременецького району доповнено, будемо раді вашим фото пам’яток Кременця!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *