Визначено кращі фотографії української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки 2012»

21 жовтня 2012 в приміщенні культурно-освітнього центру «Майстер Клас» пройшло засідання журі української частини конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2012». Протягом п’яти годин члени журі оглянули більше 400 попередньо відібраних кожним членом журі фотографій. В результаті голосувань і обговорень було складено список 10 кращих світлин, які будуть подані на міжнародний конкурс, а також визначені кращі світлини в кожній з областей України.

Публікуємо кращу десятку фотографій:

Місце Фото Пам’ятка Місто (область) Автор фотографії
1 місце
Троїцький монастир.jpg
Троїцький монастир Чернігів Valerii Sorokin
2 місце
Фортеця Єні-Кале 111.jpg
Фортеця Єні-Кале Керч Derevyagin Igor
3 місце
Комплекс споруд фортецi, м.Хотин, Чернівецька обл..JPG
Хотинська фортеця Хотин Denis Vitchenko
4-10
Пірогово.jpg
Вітряк у Музеї просто неба в Пирогові Київ Roman Starchenko
4-10
Operniy-1.jpg
Одеський оперний театр Одеса Alex Levitsky & Dmitry Shamatazhi
4-10
Пам'ятник затопленим кораблямСевастополь.JPG
Пам’ятник затопленим кораблям Севастополь AleBurd
4-10
Церква Святого Пантелеймона 17.jpg
Церква Святого Пантелеймона Івано-франківська область Klymenkoy
4-10
Gologory Znak.jpg
Придорожний пам`ятник-вежа в Гологорах Львівська область Haidamac
4-10
Покровська церква 1902-1907рр., с.Плiшивець, Гадяцький р-н., Полтавська обл..JPG
Покровська церква Полтавська область Denis Vitchenko
4-10
Садиба "Качанiвка" 2.jpg
Садиба у селиі Качанівка Чернігівська область A-designer

49 thoughts on “Визначено кращі фотографії української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки 2012»

 1. Цікавий пост. Тобто переможці вже є, але ми ще 2 тижні почекаємо, поки їх назвуть 🙂
  Чому би відразу не оголосити?

 2. очевидно присутність переможців на “церемонії нагородження” не передбачена))))

 3. Переможці будуть повідомлені і їм буде оплачена дорога. Крім того, про точний час церемонії буде оголошено і зможуть прийти всі бажаючі. Збереження інтриги до церемонії — звичайна практика.

   • Якщо обіцяли, то треба виконувати. Хоча там не написано — кому оголошено. Може малося на увазі — членам оргкомітету?

    Якщо серйозно, то сьогодні порадимося. Головне слово, на мою думку, має бути за головою оргкомітету.

 4. Прошу вибачення за появу цієї публікації в тому вигляді, в якому вона з’явилася. Звичайно результати засідання мали бути одразу опубліковані з фотографіями та іменами (“вікіпедійними”) їх авторів, що я і роблю. Вчора не встиг це зробити фізично…

 5. Доброго дня!
  А ті світлини які були визначені кращими з кожної області України де можна подивитися подивитися?

 6. Pingback: Кращі фотографії по областях | Wiki Loves Monuments – Вікі любить пам'ятки

 7. Добрий день! А як можна дізнатися, на якому етапі вибули деякі фотографії і через які причини (наприклад, людина в кадрі, чи “багато фотошопу”):
  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.jpg

  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%9F%D0%B0%D0%BC%E2%80%99%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D1%96_%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%8C%D0%BA%D0%B8_%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0_%D0%9F.%D0%86.JPG
  І ,я так зрозумів, основним критерієм була не художня цінність, а більш історично-реєстраційна?

  • Я думаю, ці дві вибули на першому етапі, коли із ~32 000 відібрали ~400. Відсіяти таку кількість із обгрунтуванням кожного конкретного файлу фізично неможливо.

   • Просто виходить не було сенсу фотографувати, пам’ятник (бюст, монумент і тд), парки – це не маштабно; думати над змістом фотографії теж не було сенсу. Виходить треба була картинка із простою зоровою фабулою без конструктивних зв’язків..

    • Ну, раз ви вважаєте, що сенсу не було, значить не було.

     Взагалі, цей конкурс – ситуація виняткова. Сюди за роки завантажено мільйони фотографій без усяких конкурсів. Бо є люди, які бачать у цьому сенс.

     • Тільки не треба підводите мене під ряди матеріалістів, які прагнуть покорити світ і всім щось довести..
      Я завантажував також фото для реєстрації, хоча бачив, що вони ні на що не претендують. Але була і ціль, зробити конкурентно спроможну фотографію. Тобто цей процес для мене проявився в дуалістичному світлі..
      Просто, треба думати, що відсилати на міжнародний рівень, там де 100-ні фортець, замків різних стилів і епох, цілі міста-музеї…
      Юрій Пероганич, писав що ураховували «вау-фактор», де він на фото?

     • to Сергій
      on 23.10.2012 at 19:41

      Просто ви продемонстрували дві фотографії і від цього якось дивно перейшли до “не було сенсу…” і далі про просту фабулу і т. п. “не треба думати”.

      Хороші конструктивні зв’язки власне тим і хороші, що виглядають як проста фабула (я не говорю про фотографії даних переможців, а взагалі). І “думати” над фотографією навіть вкрай консервативного змісту таки треба. Бажано побільше:)

      Юрій Пероганич висловив усе ж власну думку. Він не може поручитись, що саме вау-фактор став для журі ключовим і не може спрогнозувати, що саме вау-фактор стане ключовим для міжнародного журі.

      Я дивився фотографії міжнародних переможців попередніх років. На побіжний погляд, минулорічна відсотків на 80 заточена суто під енциклопедію, а позаминулорічна взагалі на усі 100 (здається взагалі без жодного вау). Але що буде цього року…

      Ще одне. Росіяни наприклад зробили розумно – оголосять переможців дещо пізніше (у кінці місяця). Напевно пояснювати тут нічого не треба:) От на наступному конкурсі треба буде врахувати і цей досвід.

 8. Я не є членом журі, але спостерігав за його роботою. Звичайно, рішення було досягнуті через об’єднання суб’єктивних думок членів журі на а) художню цінність/якість б) енциклопедичну значимість (можливо це те, що ви назвали історично-реєстраційною цінністю) і в) оригінальність, чи «вау-фактор».

  При обговоренні фотографій звучали фрази «перефотошоплено», «багато сміття» (це коли в кадрі було, наприклад забагато автомобілів), «завалено» (це коли сильно порушені пропорції споруди), «низька роздільнісь, схоже знято мобільником».

  Не спостеріг Вашу, на мій погляд, дуже цікаву світлину у шорт-лісті з більш ніж 400 фотографій, з якого робився остаточний відбір.

  • Як на мене, фактор Б) повинен був бути ключовим для вибору регіональних переможців. На міжнародному рівні жюрі буде всеодно, хто жив в цьому будинку і чи належить ця споруда до пізнього українського барокко чи ні (це приклад)

    • Якщо міжнародне журі відкине Б, то вийде парадокс, коли найкраща фотографія для енциклопедії (така ж ніби задача стоїть) не надається для енциклопедії.

     Я не здивуюсь, якщо Б залишиться ключовим. Такі рамки конкурсу, це нормально. Загалом, якщо журі підійде серйозно, то йому буде дуже складно. Я не раз спостерігав, як вирок, фактично демонстрував неготовність журі, або просто його безсилість (в іншого роду мистецьких конкрусах). Це ставало очевидним по тому, що журі обирало на “гран прі”. Виходило повне “відторгнення” такого рішення мистецькими колами і вирисовувались певні “неформальні” переможці.

     Без жодних натяків і паралелей. Просто задача 4 листопада постане справді складна.

    • А якими якостями повинна володіти фотографія для енциклопедії? На думку приходить: якість, достовірність, історичну цінність. Як міжнародне жюрі врахує останнє?

     • Історична цінність фотографії? А що це?

     • Скоро ми дізнаємось, які будуть топ-10 в інших країнах, і поспостерігаємо процес…

      4 листопада усі члени журі запрошені на церемонію, учасників також запрошуємо, можливо вдасться поспілкуватись.

 9. На кагалета кийком не машуть. Тому не в плані критики жюрі, а щоб зрозуміти як Вони рішення приймали і як до Них в майбутьному підлещуватись (конкурс-то не останній).
  Фотографія з Києва “Вітряк у Музеї просто неба в Пирогові”.
  Явний переконтраст, так що надмірне вживання графічного редактора схвалюється.
  Сам вітряк видно силуетом, тому як ілюстрація до статті фотографія не годиться.
  Зате яке гарне небо! Справді гарне, без всякої уїдливості.
  Тому:
  1. Треба, щоб небо було в хмарках і переконтрастне.
  2. Треба, щоб фотографія НЕ відповідала критеріям якості http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі любить пам’ятки/Якість фотографій.

  • Людське сприйняття обмежене, том воно часом не бачить того, що на поверхні). Ця фотографія може бути ілюстрацією статей про художні прийоми, застосовані у ній (чи “нехудожні” – як вам більше подобається). До статті про бочкоподібну дисторсію теж підійде – як ілюстрація класичного випадку, коли дисторсія є, але через відсутність в кадрі простих і геометрично правильних об’єктів її тяжко помітити і оцінити силу. Якщо автор фотографії відповідає КЗ – то і для статті про фотографа підійде.

   І ще. Таку фотографію варто мати у десятці, бо ж як уже говорилось – складно на 100% передбачити підхід міжнародного журі. І підлеститись, як до міжнародного, так і до регіонального журі не факт, що вдасться – його склад теж щороку інший, як я розумію.

   • Вимушенний прийняти Ваші зауваження. Я таки дививсь на неї однобоко, тільки як на зображкення млина.
    Є ще така пропозиція. Що як організувати тут, на сайті, або там – на врученні нагород, опитування, чи голосування по фотографіях. Не для того, щоб воно мало якісь наслідки, а щоб народ пару випустив. Взяти наступний за цим пост Алекса. Людина поставила б усім по мінусу і на душі легше б стало. Я б сам поставив мінус київській і севастопольській за композицію, а хотинській за небо.

    • Може навіть не тільки для “випускання пари”). Альтернативне голосування саме по собі може дати цікавий результат. Але це і організаційно і технічно – порядний шмат роботи (одна лише пробема багатократних голосувань, фальшивих облікових записів чого варта)… На врученні – ну мабуть…

     У нас більше 30 тис. фотографій. Я собі не уявляю, як фізично в межах опитування кожен респондент їх оцінить…

     Плюс, це не дуже питання до даних організаторів. Вони анонсували свої наміри і вони їх реалізували – організували конкурс, рекламу, підготували списки пам’яток (буквально видерли їх із зубів державних органів), залучили 10 членів журі (8 сторонніх і лише 2 вікіпедисти), знайшли спонсорів на призи.

     Альтернативу ж повинен організовувати той, хто не згоден. А роботи тут, повторюсь – багато. Навіть просто щоб організувати голосування.

     • Я не точно виразився.
      Я не мав на увазі всі фогоргафії конкурса, а тільки 10 фінальних. А 400 з яких вибирало жюрі, можна просто розвісити, як оформлення.
      P.S. А Ви мене таки трохи на манівець завели. Це ж не був конкурс илюстрацій до статей Вікіпедії взагалі, а саме пам’ятники. На ілюстрацію статті Вітряк києвське фото не годиться. Іще й попереджували, щоб не порушували перспективу, а в переможцях севастопольске і одеське – криві аж, боже мій. Хош як фотографії у відриві від умов конкурсу вони мені подобаються.

     • З небом все OK! Небо таке гарне, як тортик. Я буду відкушувати від нього по кусочку і вставляти куди мені треба.
      Я про інше.
      1. “Не надсилаємо фотографії усього, що трапляється на території пам’ятки, але тільки сам об’єкт, що визнано пам’яткою.” Вітряк займає майже точно 1% площі знімку.
      2. “Не перестарайтеся з насиченістю, аби забарвлення лишалося натуральним.” Кольори явно не натуральні.
      Але як відволіктись від умов конкурсу – дуже гарна художня фотографія.

     • 2 Сарапулов
      “Я б сам поставив мінус київській і севастопольській за композицію, а хотинській за небо”
      Не те небо відкоментували 🙂

     • Я про небо у Хотині питав. Як на мене, то звичайне ранкове небо.

    • В принципі є можливість передбачити принаймні заохочувальний приз для лауреата “глядачевих симпатій” або “симпатії вікіпедистів”.

     Як технічно це зробити, я не знаю, але пропонуйте! Є сторінки сайту “Вікімедіа Україна”, є вікіпедійні групи вконтакті і на фейсбуці, можливо там… Чим зможу, допоможу.

     • До Investigatio.
      Давно помічено, білі хмарки добре “оживляють” небо на фото. З розповсюдженням кольорової фотографії ще додались вимоги до відтінку синього. На перших двох фото якраз звичайне гарне фотонебо, на четвертій – художньовипендрене. А на хотинській – пусте, імляве, “не живе”. І ще. Якщо я нахапався термінів з професійних книжок, не значить, що у мене на фотографіях все гаразд. На більшості з них все ще гірше.

     • До Сарапулов,
      Повірте, не кожен пейзаж повинен містити гарні кучеряві хмарки на фоні синього неба.
      Тим паче, наявність саме такого неба зовсім не гарантує “гарності” пейзажу. А на хотинському фото дуже гарне світло, і вже байдуже, яке там небо 🙂

     • До Сарапулов: небо не повино обов’язково бути блакитним. У залежності від пори року, часу та погоди воно має відповідний колір. У всіх випадках воно є цілком природним і я у житті таке небо як на фото бачив багато разів у житті. Воно нічим не гірше за блакитне небо – світ від кольору неба не змінюється. За даними EXIF зйомка відбулася під час заходу сонця, коли небо як починає втрачати колір з протилежного боку від сонця. У такому випадку було би дуже побачити яскраве небо. Також мені взагалі подобаються м’які тони цієї фотографії – спокійний романтичний захід.

 10. Це переможці конкурсу? Жах якийсь.
  Майже половина з цих фотографій
  взагалі повинно було бути виключено
  через технічні причини і відсутності
  художньої цінності. Якось неправильно
  ви шукали хороші фотографії.

 11. Доброго дня! Де саме (адреса), у котрій годині 4 листопада відбудиться церемонія нагородження? Приблизний регламент цього заходу. Інформація потрібна щоб завчасно вирішити питання приїзду з іншого міста.

  • Об 11:00 в приміщенні освітнього центру “Майстер-клас”, вул. Лаврська, 16 (це 3 зупинки від м “Арсенальна”, напроти Печерської Лаври)

   • Нагородження буде 46+27 фотографій? Чи 10 переможців, чи переможці+ кращі від області?

 12. Доброго дня!
  Переглядаючи перелік кращих фото (http://ua.wikimedia.org/wiki/Wiki_loves_monuments/III) я помітив дві фотокартки, які на мініатюрах дуже подібні на мої: сфотографовані за схожих погодніх умов, тієї ж пори року і майже з тих ракурсів. Більше того, оглянувши фото різних учасників для цих обєктів я знайшов цілу низку майже близнюків. Тому питання: який фактор виявився вирішальним при виборі? (краща розподільча здатність, характеристики камери і т.д.)
  Власне, ось самі приклади:
  Дубенський форт (краще фото –
  http://ua.wikimedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B2-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82_(%D0%94%D1%83%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82)_06.JPG
  фото інших учасників –
  http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special%3ASearch&profile=default&search=%22+56-216-0041%22&fulltext=Search )
  Палац у підгірцях (краще фото –
  http://ua.wikimedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Palac_Koniecpolskich_Podhorce_04.jpg
  фото інших учасників –
  http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special%3ASearch&profile=default&search=%2246-203-0010%22&fulltext=Search )
  Я ні в якому разі не оскаржую результати конкурсу, просто хочу знати на майбутнє, щоб врахувати всі фактори.

  • Оцінку робили люди, а не машини. Тому суб’єктивний чинник безумовно мусів мати місце. Поки не зустрічав автоматичну чи автоматизовану програму, в яку можна закласти параметри оцінки і відбору зображень, зокрема параметр «оригінальності».

 13. Pingback: Congratulations to the finalists of Ukraine | Wiki Loves Monuments

 14. Pingback: Оголошено мінародного переможця конкурсу “Wiki loves monuments” « Вікімедіа Україна

 15. Pingback: Вітаємо з Новим 2013 роком! « Вікімедіа Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *