ПереможціСпецномінації

Підсумки спецномінації «Єврейська спадщина»

Спеціальна номінація «Єврейська спадщина», ініційована Українською асоціацією юдаїки (УАЮ), дозволила нам залучити до конкурсу учасників, які раніше не цікавилися конкурсом. Для того, щоб її провести ми почали формувати список пам’яток «Вікіпедія:Вікі любить пам’ятки/Єврейська спадщина», і хоча він не э вичерпним і потребує доопрацювання та поліпшення, а у багатьох випадках — уточнень даних, він точно буде корисним для наступних конкурсів чи інших тематичних проектів.

У рамках спеціальної номінації оцінювалося понад 300 світлин синагог та єврейських кладовищ. До списку також додано ті об’єкти, які не мають охоронного статусу. Журі спецномінації, у складі фахівців із юдаїки Сергія Гіріка, Таїсії Сидорчук і Віталія Черноіваненка, виділило шість робіт у рамках анонсованих трьох призових місць. Синагога у Сатанові може вважатися пам’яткою-фаворитом — вона представлена аж на трьох світлинах.

Отже, на першому місці — фото є єврейського цвинтаря у Брацлаві, зроблене у квітні 2018 року:

I місце. Єврейський цвинтар у Брацлаві (Вінницька область). Автор — IrynaDemydenko
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

На другому місці — дві роботи: фото синагоги в Сатанові, зроблене у січні 2017 року та фото синагоги зсередини, зроблене у травні 2018 року. Це пам’ятка містобудування та архітектури України національного значення. Датується 1532 роком, є характерним твором у стилі ренесансу. Це один із найкращих зразків синагог оборонного типу, які збереглися до нашого часу.

II місце Сатанівська синагога. Автор — Ольга Басун (Kyzja86)
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
II місце Сатанівська синагога. Автор — Олександр Мальон
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

На третьому місці є роботи із зображенням колишньої синагоги в місті Бобринець Кіровоградської області, яка датується 19 століттям. Світлину зроблено у квітні 2018 року. Також на третьому місці журі визначило роботу, де зображені сходи синагоги в Сатанові (травень 2018 року), а також фото синагоги у Струсові (теж травень 2018 року). Останню споруджено у XIX столітті, будівля поступово руйнується… Статей у Вікіпедії про ці пам’ятки ще не створено.

III місце. Синагога в Бобринці, Кіровоградська область. Автор — Олександр Мальон
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
 III місце. Сатанівська синагога. Автор — Олександр Мальон
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
III місце. Синагога у Струсові, Тернопільська область. Автор — Сергій Криниця
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

Нагадуємо, що нагородження переможців конкурсу відбудеться 15 грудня (субота) о 12:00 у приміщенні музею Шолома-Алейхема (вул. Велика Васильківська, 5а). Одночасно відбудеться відкриття фотовиставки робіт-переможців основного конкурсу та спеціальної номінації.

Для підготовки публікації було використано матеріали з Вікіпедії «Синагога (Сатанів)».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *