Що можна зробити зі своїми фото вже після подачі на конкурс
Минає другий тиждень подачі знімків на конкурс, маємо і традиційних учасників, і новачків — що тішить 🙂 — і маємо купу своїх організаторських зобов’язань, які ми чесно намагаємося виконувати. Якщо повільніше, ніж вам (і нам) би хотілось, то вже пробачте, ми не ненавмисне 😳
Учасників конкурсу заохочуємо давати інформативні описи своїх фото ще при завантаженні файлів. Але кожен файл можна відредагувати і потім. Кожен учасник може перейти до переліку своїх завантажень, а з нього — на потрібний файл. Щоб відредагувати інформацію про знімок, достатньо знайти угорі сторінки файлу кнопку «Редагувати», у полі редагування відшукати рядок приблизно такого змісту (на прикладі фото угорі):
| description = {{uk|1=Костел Св.Йосифа (мур.), [[:uk:Олесько|Олесько]],}}
{{Monument Ukraine|46-206-0018}}
Видно, що зараз в описі — назва об’єкту, як він поданий у списку пам’яток. Але файл називається «Фасад костелу монастиря капуцинів в Олеську», що містить на дрібку більше інформації. Отже, можна натиснути згадану кнопку «Редагувати» угорі, а після uk|1= відредагувати опис. Якщо при завантаженні неправильно вказався ідентифікатор пам’ятки, то тут можна виправити і його — замінивши цифри після Monument Ukraine|. І не руште фігурних дужок, вони потрібні там, де вони стоять. 🙂
Якщо ви завантажили фото, а воно лежить боком, то його можна розвернути: під самим зображенням на сторінці файлу шукаєте (request rotation). Після того, як вкажете, як саме треба розвернути зображення, під файлом з’явиться примітка, що скоро бот дійде до цього файлу і зробить роботу (див. приклад).
Якщо вас попросили завантажити файл у більшій роздільності (що станеться, якщо ви завантажували зменшений файл, а потім перемогли в конкурсі), то не треба по-свіжому відкривати завантажувач. На сторінці кожного файлу (ближче до низу, під історією) є можливість «Завантажити нову версію цього файлу». Майте на увазі, що ця функція призначена суто для інших версій лише того самого файлу: більша роздільність, прибрані вотермарки, обрізані темні поля абощо.
«Якісне зображення» (Quality image) — один зі статусів, які спільнота Вікісховища може присвоїти зображенню. Щоб бути якісним, фото не обов’язково має бути неординарним чи видатним, але має відповідати певним стандартам якості (переважно технічного плану). Якщо Ви вважаєте, що певне зображення відповідає критеріям, його можна номінувати на сторінці Commons:Quality images candidates.
На зараз у категорії фотографій з «Вікі любить пам’ятки 2016» в Україні, що отримали статус якісних — 31 світлина. І ми дуже заохочуємо вас також подавати кандидатури. Організаторам хочеться, щоб фото отримали визнання від спільноти Вікісховища, але самостійно ми цього не осилимо, бо один користувач може номінувати тільки 5 зображень на добу 🙂 Якщо у своїх налаштуваннях увімкнути додаток Nominate this image for QI»:
Click here to insert your stored nomination! |
Не лякайтеся вікірозмітки, якщо ви до неї не звичні: трохи уважності, і буде зрозуміло, що й до чого. Зате номінація на статус якісного зображення дає змогу почути думки інших користувачів, що знаються на фотографії, щодо ваших файлів. Якісні зображення потім потрапляють на головну сторінку Вікісховища і Вікіпедії, й деякі наші давні знайомі вже можуть таким похвалитися (фото нижче).
Якщо вашою світлиною можна проілюструвати статтю — нащо чекати на когось, якщо це можна зробити самому! Можете подивитися відеоурок, почитати довідкову сторінку редагування Вікіпедії у візуальному редакторі (розділ Редагування зображень) або про вікірозмітку для зображень. У межі цього допису це вже не вміщається 🙂
Пам’ятайте про один з головних девізів Вікіпедії: будьте рішучими!
Сповіщення: М — мотивація | Вікі любить пам'ятки
100500 гіперпосилань.
Сім фігільярдів інструкцій.
Закрутили так, шо чорт ногу зламає.
Не дивно, шо фотографій не вистачає
Тобто недостатньо просто завантажити зображення в списках для участі у номінації на найкращі фото , їх треба ще окремо якось позначити, я вірно розумію?
Тут інше. Описана у статті процедура номінацій стосується іншого паралельного конкурсу (умовно його можна назвати теж конкурсом).
Справа в тому, що на Вікісховищі постійно відбуваються різноманітні конкурси. Одну фотографію можна подати відразу на кілька. Щоправда, на відміну від ВЛП, вони всі без призів.
Ще раз повторюсь — це насправді не зовсім конкурси. Скоріше своєрідні процедури з присудження знимкам «знаків якості» різного ступеня.
От вже і екватор турніру. Завантажено більше 12 тисяч фотографій. Час підбити хоч якісь проміжні результати по лідерах серед учасників, які регіони більше фотографують, скільки сфотографовано раніше неосвітлених. Хочь щось.
Ілля обіцяв сьогодні запустити бота. Ми напишемо про це окремо, як тільки буде результат
Чудово!