Нова мапа пам’яток на сервері конкурсу

Церква Св.Кузьми і Дем'яна (дер.) 1697 р. с.Махнівці.
Церква Св.Кузьми і Дем’яна у с.Махнівці на Львівщині. Фото – учасник Vgvg1. Ця фотографія завантажена під № 3500

Міжнародний комітет конкурсу “Вікі любить пам’ятки” працює над поліпшеною версію інтерактивної карти пам’яток. Тепер учасники конкурсу можуть оглянути карту України по областях, де червоним кольором позначено пам’ятки, які вже мають хоча би одну фотографію, білим – які поки що не мають. Наприклад карту пам’яток Кримського півострова можна оглянути за цим посиланням.

Поки що карта пам’яток має певні недоліки. На ній відображаються лише пам’ятки з указаними географічними координатами, а зображення відображаються лише після того, як вони були внесені у конкурсні списки. Але Ви можете допомогти нам її поліпшити – якщо Ви можете встановити координати пам’ятки за допомогою Вікімапії, GPS-навігатора або в інший спосіб, запрошуємо Вас це зробити і додати у відповідний список пам’яток, або навіть просто написати організаторам. Разом ми створимо унікальну інтерактивну карту пам’яток Україну.

Тим часом кількість фотографій українських пам’яток надісланих на конкурс наближається до 4000, а кількість учасників перевищила 200. Щиро запрошуємо долучитись до створення фотопортрету нашої країни, до того ж участь у конкурсі дає Вам шанс виграти приз!

15 thoughts on “Нова мапа пам’яток на сервері конкурсу

  • Mykola Swarnyk

    Дякую, Андрію! Вже навчився додавати фото, редагуючи список, у разі якщо там нема ще іншої фотографії. А як додати фото, якщо там уже є чиясь фотографія, тобто додати до галереї?

    Відповідь
    • щоб додати до галереї, то треба створити категорію для цієї пам’ятки і додати категорію на сторінку файлу. Наприклад, для Спасо-Преображенського собору в Дніпропетрвську була створена категорія “Spaso-Preobrazhensky Cathedral (Dnipropetovsk)” і тепер до всіх сторінок фотографій цього Собору варто додавати текст [[Category:Spaso-Preobrazhensky Cathedral (Dnipropetovsk)]] (як це зроблено наприклад тут, внизу сторінки)

      Відповідь
    • Категорія, до речі, це своєрідний віртуальний аналог теки. Категорії можуть бути вкладені одна до одної. Таким чином категорію з знімками краще вкладати до категорій обласних міст та районів. Для того, чоби вкласти категорію зі знімками необхідно відкрити її для редагування і прописати [[category: назва]], де “назва”, це назва материнської категорії. Знайти потрібні категорії можна за допомогою пошуку на Вікіскладі. Я шукаю категорії районів так: спочатку шукаю категорію обласного міста, звідси переходжу на категорію області і далі по районам, якщо район не існує, то додаю його. Якщо в деяких містах багато пам’яток, то є сенс створювати в районі окрему категорію населеного пункту, щоби в численних знімках одного міста не втратились поодинокі фото іншіх населенних пунктів.

      Також при завантаженні фото я відразу вписую категорії, які в такому випадку насправді не створюються, але при створенні всі фото автоматично додаються в цю категорію. А щоби не писати в завантажувачі під кожним знімком назву категорії, то я завантажую за один раз фото тільки однієї пам’ятки, в завантажувачі вказую категорію лише під першим знімком і в ньому же є інструмент для копіювання категорії до всіх фото. Потім коли всі фото завантажились і з’явились у моєму списку на Вікіскладі я відкриваю одне фото з групи, переходжу вниз сторінки де прописана червоним категорія, натискаю на її і прописую в ній материнську категорію. Після цього категорія створюється і в нії відразу потрапляють всі вказані фото.

      Відповідь
  • Mykola Swarnyk

    Дякую за інфо. Спробую додати свої (вже завантажені) фотографії. В мене було те саме питання. Шкода що фото самі не “лягають” на карту так як у Панораміо. І наступне питання – чи можна було б якось приєднати/використати знімки з Google Maps/Panoramio? Адже там їх безліч, є доволі якісні.

    Відповідь
    • Завантажувати знімки Google Maps/Panoramio можна лише в тому випадку, якщо їх автор дозволив їх використовувати на умовах ліцензії CC-BY-3,0 або Public Domain, в іншому випадку це розцінюватиметься як порушення авторських прав. На конкурс виможете завантажувати лише свої власні фотографії.

      Для того щоб знімки самі “лягали” в список – треба розробити спеціального робота. На жаль серед учасників української Вікіпедії поки що немає програмістів, які би змогли це зробити.

      Відповідь
      • А ще потрібен робот, який створював би категорії для групи фотографій об’єкту.

        Відповідь
  • Подскажите, как самому внести фото в список по области, чтобы было быстрее. Фото внесенные с 7 сентября не вижу в общем списке по Украине.
    Спасибо.

    Відповідь
  • Добрий день.
    Подивився на карту Києва і побачив тільки одну мною зфотографовану фотографію, яка була двохтисячним номером. Це ок?

    Відповідь
    • При достатньому наближенні на краті видно десятки сфотографованих об’єктів, але Ви можете не бачити своїх знімків з двох причин – можливо вони ще не вклеєні у наші списки (це ви можете зробити й самі), або бот ще не встиг оновити картинку (це доведеться чекати, картинка оновлюється приблизно раз на добу).

      Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *