МіжнароднеНовини / NewsПереможціРезультати

Фото з України визнано найкращим у світовому конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Міжнародне журі обрало 10 найкращих фото із понад 321 тисячі світлин з усього світу. За останні чотири роки було завантажено понад 1,1 мільйони зображень у рамках конкурсу.

Сьогодні міжнародне журі найбільшого у світі фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» оголосило десятку переможців. У більшості країн конкурс тривав із 1 по 30 вересня 2014 року. Понад 9 тисяч фотографів завантажили під вільною ліцензією на Wikimedia Commons понад 321 тис. фотографій історичних будівель, пам’ятників та об’єктів культурної спадщини з 41 країни, щоб використовувати їх у статтях Вікіпедії та інших проектах, що працюють над поширенням вільних знань.

Цьогоріч головний приз отримала фотографія із зображенням Святогірського монастиря (Донецька область, Україна), сфотографована Костянтином Брижниченком. Перша письмова згадка про монастир датується 1526 роком. У 1624 році монастир було офіційно визнано Святогірським Успенським Монастирем. Перед Першою світовою війною в монастирі мешкало близько 600 монахів. Протягом 1930-их його було зруйновано радянською владою, разом з іншими численними релігійними пам’ятками на території усього Радянського Союзу. Сьогодні монастирська община нараховує більше 100 людей, кількість яких зростає щороку. (Посилання на фото: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Svjatogorsk,_Lavra_3.jpg)

Переможець отримає стипендію на переліт та проживання у Мексиці, задля участі у Вікіманії — міжнародній конференції руху Вікімедіа, яка проходитиме у липні 2015 року у Мехіко. Відповідно до Книги рекордів Гіннеса, «Вікі любить пам’ятки» є найбільшим у світі фотоконкурсом. У цьому конкурсі учасники мали сфотографувати пам’ятки в країнах-учасницях та завантажити їх на Вікісховище, зробивши можливим використовувати фотографії для ілюстрування статей Вікіпедії про ці пам’ятки та інші теми.

“З більш ніж одним мільйоном вільних зображень пам’яток спадщини з усього світу, «Вікі любить пам’ятки» сьогодні є одним з найважливіших історичних проектів,” каже Дерор Лін, міжнародний координатор змагання. “Рік за роком, волонтери документують сотні тисяч пам’яток спадщини з усього світу та завантажують зображення до Інтернету під вільною ліцензією на користь нинішнього та наступних поколінь. Ці люди виявляють велич різноманітності та культури своїх країн.”

Конкурс організовано у 41 країні-учасниці, кожна з яких зосереджена на своїх національних пам’ятках з власними призами. Цього року кожна країна-учасниця представила 10 номінантів міжнародному журі, яке обрало зображення-переможця конкурсу. Серед держав, які приймали участь у заході, вперше з’явились Албанія, Ірак, Ірландія, Косово, Ліван, Македонія, Пакистан та Палестинська автономія.

Конкурс уперше було організовано у 2010 році в Нідерландах, тоді було зібрано 12 500 зображень голландських пам’яток. Протягом останніх чотирьох років більше 1,1 млн. зображень було представлено на конкурсі.

2014 Wiki Loves Monuments Winners:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gare_du_Nord_December_2013.jpg

  • 3-є місце — Колишній торговий порт містечка Євік на березі Ульсфйорду, район Тромсе, Норвегія, автор фото — Сірі Улдаль (7-е місце у норвезькому конкурсі)
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jøvik_handelssted_04.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jøvik_handelssted_04.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Alte_Batzenalpe_2014_Interior_06.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:מבצר_מונפורט_בזריחה.JPG

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:St_Michael%27s_Mount_II5302_x_2982.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tower_Bridge_at_Dawn.jpg

  • 8-е місце — Вентилі вікторіанської епохи в лазні «Вікторія», Манчестер, Велика Британія, автор фото — RevDave (8-е місце в британському конкурсі)
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Victorian_Valves.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Victorian_Valves.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Teatro_Romea_Interior.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iglesia_de_San_Pedro,_Teruel,_España,_2014-01-10,_DD_11-12_HDR.JPG

Усі фото використовуються під вільною ліцензією CC-BY-SA версій 3.0 чи 4.0, що дозволяє використовувати зображення повторно за умови зазначення авторства і збереження ліцензії.

Переклад з англійської прес-релізу Фонду Вікімедіа, автор — Ітцик Едрі, від імені міжнародного журі
https://wikimediafoundation.org/wiki/Press_releases/Winners_Announced_in_World’s_Largest_Photo_Contest:_Wiki_Loves_Monuments

12 коментарів до “Фото з України визнано найкращим у світовому конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *