Долучаємо іноземців до Вікі любить пам’ятки в Україні

Цього року на тему Вікі любить пам’ятки у ВМ УА зав’язалась приємна співпраця з чудовою організацією AIESEC Київ. Членам Вікімедіа Україна не новина проводити віківишколи – тренінги на тему редагування Вікіпедії і долучення до різноманітних вікіпроектів, – тому на прохання зробити такий же, тільки англійською мовою, ми просто взяли і погодились. “Чудово, значить, ви проводите тренінг для наших закордонних стажерів. О, у вас скоро конкурс якраз, а давайте ви їм розповісте, як на Вікісховище вантажити зображення? Слухайте, так може можна навіть і окрему номінацію для іноземців організувати?!” Слово за слово, одна маленька ідея вилилась у майже наполеонівські плани стосовно ВЛП-2013.

Wikitraining 2013-08-22 (15)

22 серпня Павло Шевело розповідав двадцяти двом іноземним стажерам про те, як це славно – редагувати Вікіпедію. І Вікіпедія, і AIESEC переслідують велику ціль: Empowering young people for Peace and the Fulfilment of Humankind’s Potential (як вказано в енциклопедичній статті про організацію). Павло показав молодим гостям Києва, що редагувати Вікіпедію не просто не страшно і не важко, а ще й цікаво. Добровольцем-асистентом став хлопчина з Азербайджану, який під посмішки інших продемонстрував, що після редагування Вікіпедії користувач залишається неушкодженим, а стаття – покращеною, тут же, на очах.

Wikitraining 2013-08-22 (11)Особливо молодь ожила на слові “конкурс”; ставили чимало запитань про те, як він проходитиме, коли, що можна фотографувати і що ж дістанеться в результаті щасливчику-переможцю 🙂 Але детальна розмова про все, що стосується зображень, ще попереду: ми обіцяємо AIESEC’у розказати про все докладно і наочно наступної зустрічі.

А для фотографій, зроблених іноземцями, у конкурсі Вікі любить пам’ятки справді буде своя номінація. Першочергово вона створена для цих двадцяти двох, що брали участь у тренінгу, але цілком можливо, що долучаться й інші гості України. Чому б і ні? Адже серед усіх важливих рис конкурсу вирізняється його корисність. Завантажені зображення обов’язково знайдуть застосування – хіба це не чудово?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *